Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT Ibiza ve světové premiéře

SEAT Ibiza se od svého představení v roce 1984 prodává v obrovských počtech. Tento model se tak stal klíčovým pilířem produktové řady značky. Z montážních linek již sjelo téměř šest milionů vozidel a nová verze páté generace tento počet posune ještě mnohem výš.

Vnější design modernizované verze obdržel drobné změny, které dále vylepšují nezaměnitelný charakter tohoto modelu, a to napříč všemi stupni výbavy (Reference, Style, Xcellence a FR). SEAT Ibiza nabízí nyní 100% LED technologii ve standardní výbavě – verzi Eco-LED může na přání nahradit Full LED. Nové světlomety poskytují lepší viditelnost při nižší spotřebě elektrické energie.

Dynamický charakter interiéru zvýrazňují nové materiály, technologie a osvětlovací systémy. Výsledkem je ještě vyšší úroveň pocitově vnímané kvality. centrální displej informačního a zábavního systému je nepřehlédnutelnou dominantou. V porovnání s předchůdcem je displej v průměru o více než 20 % větší – standardní displej má nyní úhlopříčku 8,25“ (na přání 9,2“). Vyšší poloha displeje zlepšuje ergonomii, a tím zvyšuje úroveň bezpečnosti i praktičnosti. S přehledným 10,25“ displejem panelu přístrojů Digital Cockpit je interiér digitální.

SEAT vylepšil zpracování i kvalitu v celém interiéru. Mezi dominanty patří zcela nová přístrojová deska s měkkým povrchem, na kterou navazuje nový, ergonomický multifunkční volant obšitý kůží Nappa.

Celkový objem zavazadlového prostoru je 355 litrů, a řadí se tak mezi největší ve své třídě. Přístup k zavazadlovému prostoru usnadňuje relativně nízký práh.


Bezpečnost a komfort

Modernizovaný model navazuje na širokou škálu již používaných systémů, mezi něž patří například adaptivní tempomat ACC, Front Assist nebo rozpoznávání únavy řidiče, a přidává k ní nejvyspělejší asistenční funkce.

Travel Assist umožňuje částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Ibiza tak mění rychlost jízdy podle okolních vozidel, od nichž udržuje bezpečný odstup. Lane Assist řídí vozidlo tak, aby jelo uprostřed jízdního pruhu, zatímco rozpoznávání dopravních značek informuje řidiče o aktuálně platném omezení rychlosti jízdy na příslušném úseku silnice.

Nová verze nabízí také výhody asistenta pro změnu jízdního pruhu (Side Assist), který usnadňuje změnu jízdního pruhu. Radarové senzory vpředu a vzadu sledují prostor ve slepém úhlu řidiče do vzdálenosti až 70 metrů a upozorňují řidiče na vozidla v bezprostřední blízkosti.

Na seznam vyspělých technologií ve výbavě modelu SEAT Ibiza byl nově zařazen rovněž asistent pro dálková světla. Systém při jízdě za tmy detekuje vozidla před modelem Ibiza a v případě nutnosti přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly.


Pohon

Nový SEAT Ibiza může mít pod kapotou jeden z pěti nabízených pohonů. Čtyři zážehové jednotky s výkonem od 95 k (70 kW) do 150 k (110 kW) doplňuje motor na CNG s výkonem 90 k (66 kW). Zákazníci mají na výběr varianty s mechanickou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG.Kromě tří verzí pohonu s jednotkami 1.0 TSI je k dispozici také větší motor 1.5 TSI.

Jednotka 1.0 TSI 95 k (70 kW) s pětistupňovou mechanickou převodovkou, poskytuje točivý moment 175 N.m. Poslední tříválec je vyladěný na 110 k (81 kW) a 200 N.m a může být kombinován buď s šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Největším motorem pro modelovou řadu Ibiza je čtyřválec 1.5 TSI. Díky nejvyššímu výkonu a točivému momentu 150 k (110 kW) a 250 N.m nabízí vynikající provozní vlastnosti a jízdní dynamiku ve spojení s mimořádnou hospodárností.

Nový SEAT Ibiza se kromě motorů na benzin dodává také ve verzi na CNG. Jednotka 1.0 TGI 90 k (66 kW) ve spojení s šestistupňovou mechanickou převodovkou poskytuje maximální točivý moment 160 N.m.
Seat 15.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar