Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT - novinky z Madridu

Pro autosalon v Madridu si SEAT nepřipravil pouze sportovní verzi Léona FR, ale i další novinky jako například model Altea 2.0 TFSI, aktivní světlomety nebo nové pohonné jednotky.

 

Jednou z premiér autosalonu je SEAT Altea s motorem 2.0 TFSI o výkonu 200 k. V této nové podobě dosahuje Altea rychlosti 220 km/h, zrychlení na 100 km/h za 7,7 s a průměrné spotřeby 8 litrů na 100 km.

V Madridu automobilka SEAT předvedla také další pozoruhodnou novinku určenou pro své modelové řady, světlomety koncepce Advanced Front Lighting System (AFS). Nový systém spojuje kvalitu a špičkový světelný výkon bi-xenonových světlometů s výhodami inteligentního řízení světel AFS. Systém AFS využívá data získávaná z několika senzorů ve vozidle s cílem optimálně nastavit směr světelného kužele. Navíc reguluje nastavení světlometů podle okamžitého zatížení vozu, takže odpadá nutnost nepřesného manuálního nastavování.

Pozoruhodnou vlastností systému ASF je jeho schopnost natáčet světlomety asymetricky. Například při zatáčení vpravo se pravý světlomet vychýlí doprava ostřeji než levý, takže řidič vidí vnitřní okraj silnice zřetelněji, zatímco levý světlomet udržuje optimální osvětlení prostoru před vozidlem.Tento inovativní prvek výbavy lze na přání objednat pro modely León, Altea a Toledo.

SEAT také reaguje na vývoj požadavků zákazníků a rozšiřuje seznam výbavy na přání pro modelové řady Ibiza, Córdoba, León, Altea a Toledo o rozhraní pro integraci audiopřehrávače iPod a přehrávačů MP3 s rozhraním USB do audiosystému vozidla. Navíc všechny modely řad León, Altea a Toledo vybavené autorádiem s MP3-kompatibliním přehrávačem CD (standardně ve výbavě Stylance) budou nově sériově vybavovány i konektorem Aux-in umožňující připojení externích zdrojů zvuku a jejich přehrávání prostřednictvím reproduktorů ve vozidle. Zákazník tak má možnost rozhodnout se jaké rozhraní ve svém voze preferuje.

SEAT rovněž představil nové pohonné jednotky: benzinový motor 1.2 l s výkonem 70 k (nahrazující verzi 1.2/64 k) a 1.4 l s výkonem 85 k (nahrazující motor 1.4/75 k, který bude nadále dodáván v kombinaci s automatickou převodovkou). Oba nové motory jsou určené pro modely Ibiza a Córdoba, pro León pak agregát 1.4.

 

JL, 1.6.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar