Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault leaderem českého trhu v LUV

Loňský rok 2021 byl pro Renault, resp. pro divizi lehkých užitkových automobilů mimořádně úspěšný a přelomový. V evropském měřítku získává Renault znovu vedoucí postavení na evropském trhu lehkých užitkových vozů (15,7 % bez pick-upů) díky úspěšnému uvedení zcela nových modelů Express Van a Kangoo Van.

Renault zůstává nesporným lídrem v segmentu lehkých užitkových vozidel ve Francii s 124 700 prodanými kusy a 28,8% podílem na trhu se svými třemi nejprodávanějšími vozy: Renault Master, Renault Trafic a Renault Kangoo Van.

Loňský úspěch značky Renault umocňuje ještě skutečnost, že Renault Kangoo Van byl vyhlášen „Mezinárodní dodávkou roku 2022“ (IVOTY). Tento titul získalo Kangoo Van na základě výsledků volby 24členné poroty evropských novinářů v konkurenci čtrnácti lehkých užitkových vozidel uvedených na trh v posledních 12 měsících. Porotci v anketě IVOTY hodnotili u Kanga jako rozhodující, jeho přínos standardům v segmentu lehkých užitkových vozidel, zejména v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologie.

V České republice se v celoroční bilanci značka umístila díky prodeji 2 661 lehkých užitkových vozů s velkým náskokem na prvním místě mezi všemi importéry dodávkových automobilů do České republiky a navíc dosáhla zvýšení tržního podílu na 13,5 %, oproti předloňským 9,1 %, což představuje meziroční zlepšení o 1 104 vozů, resp. 70 %.

Nejúspěšnějším modelem mezi užitkovými Renaulty je jednoznačně Master, kterého bylo loni v České republice prodáno 1 726 kusů. Taktéž dobře etablovaného modelu Trafic se prodalo přesně 450 kusů. Modelová řada Kangoo, která se v polovině minulého roku dočkala generační obměny dosáhla na 224 prodaných vozidel, z toho 68 elektro dodávek Kangoo E-Tech elektrický. To představuje prvenství v segmentu elektrických užitkových vozidel. Ve stejnou dobu vstoupil do prodeje nový model Renault Express a v premiérovém roce zaznamenal 261 registrací.

Také za leden 2022 je značka Renault se 184 prodanými kusy opět jedničkou českého trhu mezi lehkými užitkovými automobily. Nejprodávanější je i letos model Master, jehož prodej dosáhl 110 kusů, následuje Kangoo s 63 a Trafic s 11 vozy. Pozici v současnosti u nás neprodávanějších dodávek potvrzuje i pohled na české silnice, kde jsou lehké užitkové Renaulty stále častěji vidět.

ʺS obchodními výsledky dosaženými za rok 2021 v kategorii lehkých užitkových automobilů, stejně jako s prodeji za letošní leden, jsem samozřejmě velmi spokojený, Za velice významný považuji náš prodejní úspěch na poli přestaveb.


Současně si ale uvědomuji, že je pro nás tento výsledek velkou výzvou. Nesmíme v žádném případě ustrnout a musíme pracovat dál tak, abychom si toto postavení udrželi. Jsem si také vědom, že naše úspěchy jsou výsledkem nejen zákaznicky velmi kompletní a zajímavé nabídky moderních užitkových vozů, dobré práce oddělení LUV v současném složitém kontextu ale především pak naší prodejní sítě, která významnou měrou přispěla a přispívá k našim úspěchům,: Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika, a.s.


Renault 8.2.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar