Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Talisman Grandtour - technicky dokonalejší

Od jeho uvedení na trh si lidé kupovali Talisman Grandtour především kvůli jeho designu. Nejnovější úpravy modelu Talisman Grandtour slouží pouze pro zdůraznění jeho stylu a přitažlivosti.

Při pohledu na kombi zaujme nová mřížka chladiče, nyní doplněná chromovanými prvky a modifikovaným vzhledem nárazníku. Všechny verze jsou také vybaveny LED světly. Adaptivní světlomety jsou vybaveny technologií LED MATRIX a přicházejí na trh s dynamickými ukazateli LED. Jejich eleganci a atraktivitu zdůrazňuje denní svícení ve tvaru C, které je typické pro značku Renault.

Vzadu zdůrazňují Talisman Grandtour světly kompletně na bázi LED. Mají chromový rámeček, a jsou v nich také integrovány dynamické ukazatele. Zadní anténa ve tvaru žraločí ploutve zvyšuje kvalitu nového multimediálního systému a dodává mu nový sportovní image.

Nový Talisman Grandtour přichází s novými barevnými odstíny šedá Baltique, červená Millesime a šedá Highland. A hovoříme-li o nejnovějších změnách, musíme také zmínit kola Pierre (17 palců), Stellar (18 palců) a Sato (19 palců).

Když se řidič přibližuje ke svému vozidlu, zapnou se postupně přední světlomety, osvětlení kliky dveří, a když nastoupí do vozu, rozsvítí se osvětlení interiéru.Pečlivě propracovaný interiér

Prostor pro cestující byl navržen do nejmenších detailů. Nové chromové rámečky podtrhují tvar středové konzole, která je zde nabízena s ambientním osvětlením, zatímco nové dřevěné dekorativní prvky šedé barvy na palubní desce a dveřích zvyšují eleganci nové verze INITALE PARIS. Pro ještě dokonalejší personalizaci interiéru si řidič i cestující nyní mohou prostřednictvím nastavení systému MULTI-SENSE vybírat mezi 8 režimy ambientního osvětlení kabiny.

Palubní deska je nyní přehlednější díky 10,2“ přístrojovému štítu řidiče, který je součástí standardní výbavy.


Komfort a styl jsou na prvním místě. Výbava INTENS obsahuje nové čalounění a volitelně je možno objednat čalounění v kůži. Kůže Riviera je nabízena ve třech barevných odstínech: pískově šedá, hnědá a černá. Výbava INITIALE PARIS nabízí výběr mezi dvěma typy čalounění: exkluzivní kůže Nappa v barvě černá Titane nebo pískově šedá Sable s nejnovějším doplňkem, kterým je zlatavě hnědé prošívání. A v neposlední řadě si zákazník může počínaje výbavou Intens také vybrat, zda chce mít interiér v černé nebo světle šedé barvě


Nové technické inovace

Nový Talisman Grandtour přichází s nejnovějšími technickými prvky, které společnost Renault vyvinula s cílem umožnit řidiči i pasažérům takový zážitek z jízdy automobilem, jako by cestovali první třídou.Po Renaultu Espace je nový Talisman Grandtour druhým modelem značky, který je vybaven technologií LED MATRIX Vision. Inteligentní adaptivní světlomety zvyšují bezpečnost, protože jsou výkonnější než tradiční systémy LED; v porovnání se staršími modely je jejich svítivost o 50% vyšší a mají dosah 220 m v porovnání s dřívějšími 175 m. Světelný paprsek je průběžně upravován s ohledem na jízdní podmínky a ostatní účastníky silničního provozu, což řidiči poskytuje více klidu.

Propojení v automobilu je větší než kdy dříve

Nový Talisman Grandtour je vybaven ekosystémem Renault EASY CONNECT, který propojuje různé aplikace, jako MY Renault, nový multimediální systém Renault EASY LINK a jiné konektivní služby, jako automatická aktualizace a dálkové ovládání vozidla.

Multimediální systém Renault EASY LINK nabízí uživatelsky příjemné a personalizované rozhraní. 9,3palcový displej v portrétové konfiguraci podtrhuje dojem modernosti, kterým interiér kabiny působí. Renault EASY LINK zahrnuje digitální rádio DAB, multimédia, mobilní telekomunikační systém kompatibilní s operačními systémy Android Auto a Apple CarPlay a také satelitní navigaci s vyhledáváním adres prostřednictvím Google Places, informace o cenách paliva a dopravní informace v reálném čase.Vyšší bezpečnost na silnici

Nový Talisman Grandtour byl vylepšen modernějšími a sofistikovanějšími asistenčními systémy řidiče (ADAS) až do druhé úrovně autonomního řízení.

Systém Easy Pilot – asistent pro jízdu po dálnici a v koloně, v sobě spojuje adaptivní tempomat a funkci udržování vozidla ve středu jízdního pruhu, která zvládá i jízdu v zatáčkách. Tento systém reguluje rychlost v pásmu 0 až 160 km/h a přitom udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Může také automaticky provést zastavení a rozjezd automobilu během tří sekund bez jakéhokoli zásahu řidiče.


Systém aktivního nouzového brzdění (AEBS) registruje chodce a cyklisty.

Kromě těchto nejnovějších doplňků jsou nové modely Talisman stejně jako dříve vybaveny asistenčními systémy umožňujícími bezpečnější a pohodlnější řízení, jako například varování při vybočení z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, systém sledování mrtvého úhlu, které nyní využívá dva radarové senzory na obou stranách zadní části vozu, a také upozornění na vozidla, která by Vás mohla při couvání z řady ohrozit.


Rychlejší odezva na podněty řidiče a vyšší pohodlí

Nový Talisman Grandtour je jediným vozem ve své kategorii, se systémem řízení všech kol 4CONTROL. Je stále aktivní a automaticky řídí směr jízdy a otáčení zadních kol. 4CONTROL zaručuje bezkonkurenční přesnost řízení oproti jiným automobilům stejné velikosti a umožňuje řidiči plynulé řízení v městském provozu.

Systém 4CONTROL je kombinován s nastavitelnými tlumiči, což zaručuje optimální stabilitu a komfort tím, že průběžně mění reakci tlumičů. Tento sytém byl optimalizován tak, aby byla zajištěna jeho vyšší účinnost a také lepší stabilita karoserie při přejíždění překážek.


Nejmodernější motorizace

Nový Talisman Grandtour je vybaven nejmodernějším vznětovým motorem 2.0 Blue dCi s výkonem 160 k nebo 190 k ve spojení s dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou EDC. Přicházejí se systémem SCR (selektivní katalytická redukce) pro snížení emisí a vstřikovacím systémem AdBlue® pro snížení emisí NOx.


TypdCi 160dCi 190
Objem (cm³): 19971997
Výkon kW(k)/min118(160)/3750139 (189)/3500
Toč.moment Nm/min360/1500-2750400/1750-3000
Zrychlení s10,19,2
Rychlost km/h209221
Spotřeba komb. l/100 km4,54,6
Cena Initiale955 000 Kč-
Cena Intiale Paris995 000 Kč1 205 000 Kč
Renault 20.10.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar