Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Symbioz - první stručná informace

Téměř 60 let od představení moderního, prostorného a praktického vozu Renault 16 a 40 let od představení revolučního modelu Espace, vozu pro sedm osob s délkou 4,25 m, přispívá Renault k dědictví "rodinných vozů s rytmem života" modelem Symbioz.

Symbioz je všestranný vůz, který v sobě zahrnuje to nejlepší z technologií značky Renault v segmentu C a nabízí kompaktní rozměry a prostornost, jež uspokojí potřeby každého.

Symbioz dokáže přizpůsobit svůj zavazadlový prostor a prostor pro cestující potřebám rodin. Je vybaven užitečnými technologiemi, které lidem přinášejí přidanou hodnotu a má kompaktní rozměry, které jsou vhodné i pro jízdu ve městě. Přebírá tradiční DNA, recept na všestranné vozidlo pro život a přizpůsobuje ho dnešní době

Symbioz spojuje to nejlepší z nabídky značky Renault v segmentu C, pokud jde o modularitu, konektivitu a efektivitu, jako kombinace know-how a inteligence, která má usnadnit život na palubě na krátkých i dlouhých cestách. Tento model je zaměřen na velmi širokou zákaznickou základnu. Především pro rodiny, které hledají prostornost, modularitu, modernu a efektivitu.

Symbioz posiluje pozici značky Renault v segmentu C a zaujímá pozici mezi modely Captur a Austral. S délkou 4,41 m tento nový model doplňuje "hybridní" řadu E-Tech, do které již patří Arkana (4,57 m) a Austral (4,51 m), a také "elektrickou" řadu E-Tech s modely Megane a Scenic E-Tech electric. To posiluje strategickou provázanost značky Renault, která reaguje na celou škálu přání motoristů tím, že vytváří dvojí modelovou řadu se specializovanými platformami.

Symbioz je vybaven nejlepšími technologiemi značky Renault. Nechybí multimediální systém OpenR Link s integrovanými službami Google a panoramatická střecha Solarbay s nastavitelnou průhledností. Ve verzi Iconic je vybaven 29 jízdními asistenty nejnovější generace pro maximální bezpečnost a komfort jízdy.

Objem zavazadlového prostoru až 624 litrů, který je při dané délce vozidla nevídaný a který je navíc modulární díky posuvné zadní lavici a rovné podlaze při jejím sklopení, řadí Symbioz na špičku ve své třídě. To vše při zachování kompaktnosti a agility. Je to ideální kombinace všestrannosti, městského provozu a rodinného života.

Symbioz váží necelých 1 500 kg a je vybaven hybridním pohonným ústrojím E-Tech full hybrid 145, jehož spotřeba paliva a emise jsou na nejlepší úrovni na trhu díky exkluzivní, mimořádně účinné technologii, která se od uvedení na trh v roce 2020 neustále zdokonaluje.

První vozy se objeví u českých dealerů v září letošního roku. Podrobný popis připravujeme.


Renault 3.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar