Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Scenic E-Tech - otevření objednávek

Nový elektrický Scenic E-Tech 100% elektrický je navržen s ohledem na rodiny a jejich potřebu cestovat svobodně a bezpečně. Scenic E-Tech 100% elektrický je elektrický, moderní, překypuje užitečnými a intuitivními technologiemi a je navržen udržitelněji.

Je to první sériový vůz, který vystihuje cíl skupiny Renault stát se výrobcem automobilů nové generace prosazujícím spravedlivý přechod na elektrickou mobilitu. Scenic bude také schopen uspokojit potřeby nejnáročnějších vozových parků z hlediska TCO (Total Cost of Ownership), které chtějí mít pod kontrolou své výdaje a užívat si komfortní dojezd.


Scenic E-Tech 100% je lehčí (verze Techno Long range váží 1 850 kg) a kompaktnější než průměrný vůz segmentu C (délka 4,47 m, šířka 1,86 m a výška 1,57 m). Na druhou stranu vyniká prostorností, částečně proto, že je postaven na platformě AmpR Medium (dříve CMF-EV), částečně proto, že má rovnou podlahu. Dlouhý rozvor (2,78 m) poskytuje komfort cestujícím vzadu s dostatečným místa pro kolena 278 mm a velkorysým prostorem pro hlavu - 884 mm nad zadním sedákem u vozů s panoramatickým střešním oknem Solarbay. Scenic E-Tech 100% elektrický má velkorysý zavazadlový prostor o objemu 545 litrů, do kterého se vejde vše potřebné pro zábavnou rodinnou dovolenou.

Scenic E-Tech 100% elektrický se na našem trhu dodává ve třech výbavách: Evolution, Techno, Iconic. Všechny verze jsou k dispozici s baterií Long range (87 kWh) s dojezdem až 625 km (WLTP).

Všechny verze vozidla mají nožnost dobíjení rychlonabíječkami DC o výkonu až 150 kW. Všechna vozidla na našem trhu jsou opatřena unikátní třífázovou palubní nabíječkou s výkonem až 22 kW. Tyto nabíječky jsou běžné ve městech a umožňují poměrně rychlé, levné a šetrné nabíjení.

Vozy lze objednat od 14. prosince, začínají na 1 085 000 Kč za verzi Evolution long range (87 kWh). Nejprodávanější verze Techno Long range (87 kWh) je k dispozici za 1 150 000 Kč. Vyrábí se ve Francii v továrně Ampere Electricity Douai a první dodávky zákazníkům budou zahájeny na přelomu jara a léta 2024.Renault 15.12.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar