Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Megane v novém vydání lze objednávat

Nový Renault Megane s bohatší výbavou a multimediálním systémem EASY LINK s aktualizacemi Over-The-Air je možné od srpna objednat v České republice. Automobil je vybaven optimalizovanými bezpečnostními systémy, včetně například Full LED světlometů, které jsou k dispozici již od první úrovně výbavy.

Renault Megane je kultovním modelem. V průběhu pětadvaceti let bylo po celém světě prodáno sedm milionů kusů modelu Megane, které reprezentovaly čtyři generace tohoto modelu. Nový Renault Megane přichází s mnoha stylistickými změnami, nabízí kompletní řadu motorů, včetně revoluční technologie E-TECH Plug-In Hybrid, a je vybaven i dalšími technologiemi, které zvyšují nejen bezpečnost, ale také potěšení z jízdy. A jako vždy – je k dispozici ve dvou typech karoserií – hatchback a kombi.


Výrazný, propracovaný styl

Renault Megane je rozhodně vyspělejším automobilem s propracovaným stylem. Zepředu můžeme vidět nový nárazník se změněnou maskou chladiče, chromovaným orámováním mlhových světel a přívody vzduchu. Tvar změnil rovněž zadní nárazník. Zadní část vozu je nyní výrazněji vyprofilovaná a je opatřena novými dekorativními prvky. Po setmění přitahují pozornost podsvícené vnější kliky dveří. Šestnácti až osmnácti palcové disky a anténa ve tvaru žraločí ploutve dodávají novému modelu atraktivní vzhled.

Všechna světla jsou vybavena LED technologií. Přední světla denního svícení ve tvaru písmene C ve stoprocentním LED provedení a světlomety Full LED PURE VISION jsou k dispozici ve standardním vybavení již od základní verze výbavy.

LED světlomety zajišťují o třicet procent větší dosah světelného paprsku a v kombinaci s mlhovými světly osvětlují zatáčky. Zadní světlomety, rovněž stoprocentně LED, upoutávají pozornost novými lištami s 3D efektem. Sekvenční zadní směrová světla poskytují high-tech efekt a upoutávají pohled.


Bohatý balíček pokročilých technologií

Interiér je přívětivý, projektovaný s ohledem na ergonomii řidiče, vybavený systémem MULTI-SENSE, volantem příjemný na dotyk již v základní verzi vybavení a nové typy čalounění. Výrazným dojmem působí zejména plně digitální 10,2“ přístrojový štít zobrazující důležité jízdní informace přímo před očima řidiče a také multimediální systém nové generace EASY LINK s velkým dotykovým displejem 7 nebo 9,3 palců. Systém, který je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje personalizaci nastavení různých parametrů automobilu.
Nový Megane je vybaven nejnovějšími dostupnými technologiemi asistenčních systémů pro řidiče, které nás uvádějí do éry autonomních vozidel:


•systém varování při nedodržení bezpečné vzdálenosti (DW)
•systém varování před čelním nárazem (FCW)
•systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (LDW)
•systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA)
•systém sledování mrtvého úhlu (BSW)
•systém rozpoznávání dopravních značek s varováním při překročení povolené rychlosti (OSP s TSR)
•systém EASY PILOT – asistent pro jízdu na dálnici a v dopravních kolonách, sestávající ze systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LC) a adaptivního tempomatu s funkcí Stop&Go (ACC Stop& Go)
•systém pro hlídání pozornosti řidiče (DAA)
•systém autonomního nouzového brzdění s funkcí detekce chodců a cyklistů (AEBS)
•systém upozornění na projíždějící vozidla při couvání (RCTA)Verze R.S. Line


Nový Megane, to je také kompletní nabídka motorů a verzí vybavení. Kromě verzí Life, Zen a Intens přijde na trh také verze R.S. Line, která nahrazuje dosavadní verzi GT Line. Vyznačuje se speciálním označením s R.S. logem na předních blatnících a na výklopných dveřích zavazadlového prostoru, dvojitou chromovanou koncovkou výfuku, sedmnáctipalcovými disky kol ze slitin lehkých kovů s diamantovým efektem, čalouněním R.S. Line Alcantara s červeným prošíváním a vyhřívanými sportovními sedadly. Červené prošívání se objevuje rovněž na volantu potaženém kůží. Tato verze přijde na český trh později.


Kompletní nabídka motorů


Kompletní nabídka motorů uspokojí veškeré potřeby a přání zákazníků. Nový Renault Megane nabízí následující pohonné jednotky:

•TCe 120 se šestistupňovou manuální převodovkou
•TCe 140 se šestistupňovou manuální převodovkou
TCe 140 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
•TCe 160 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
•Blue dCi 115 se šestistupňovou manuální převodovkou
•Blue dCi 115 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
•E-TECH 160 Plug-In Hybrid s automatickou převodovkou Multi-Mode


Značka, která je již více než deset let průkopníkem a expertem v segmentu elektrických automobilů, přichází také u Renaultu Megane s novým hybridním pohonem typu Plug-in E-TECH o výkonu 160 k, který bude k dispozici ve verzi Megane Grandtour již během jeho debutu na trhu. Díky trakčnímu akumulátoru s kapacitou 9,8 kWh (400 V) nový Megane E-TECH Plug-In Hybrid disponuje dojezdem, který umožňuje v režimu stoprocentně elektrickém překonávání tras o délce až 50 km při rychlosti do 135 km/h v kombinovaném režimu (WLTP) a až 65 km v městském režimu (WLTP City). Rozjezd se vždy provádí v elektrickém režimu.


Nový model umožňuje každodenní dojíždění bez spotřeby paliva a produkce emisí a o víkendu nebo v období dovolených se skvěle osvědčí i na delších trasách. Díky této technologii se Megane E-TECH Plug-in Hybrid může pochlubit rekordně nízkou spotřebou paliva od 1,3 l/100 km a nízkými emisemi CO2 od 29 g/km v kombinovaném režimu (WLTP). Nový Renault Megane Grandtour E-TECH 160 Plug-In Hybrid je k dispozici ve třech úrovních výbavy: Zen, Intens a R.S. Line.Ceny nového Renaultu Megane začínají na 440 000 Kč za verzi se spalovacími motory a na 795 000 Kč za verzi E-TECH 160 Plug-In Hybrid.

Objednávky na nový Renault Megane je možno podávat od 3. srpna 2020.


Renault 5.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar