Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Kangoo Van - revoluce v segmentu dodávek

Nový Kangoo Van opět přináší zásadní změnu ve způsobu práce profesionálů. Dvě z nejnovějších inovací jsou stejným dílem chytré a praktické, díky nim je nakládání, vykládání a přístup do nákladového prostoru jednodušší než kdy dříve.

Přední část vozu je přepracována, je kolmější, s chromovaným lemem, který vede mezi maskou a předním nárazníkem. LED světlomety jsou osazeny denním svícenímS tvarovanými boky a výraznými křivkami se Kangoo Van vymyká hranatému vzhledu typickému pro dodávky. Zadní část má vyváženější proporce, které dodávají dojem větší stability. Rozchody kol jsou rozšířeny pro dosažení většího nákladového prostoru.

Co se týče vzhledu, posunulo se nové Kangoo Van o stupeň výše, což je zřetelné na celkovém ztvárnění karoserie, detailech a elegantních povrchových úpravách, jako jsou chromované vložky na masce chladiče. Stěrače čelního skla a trysky ostřikovače jsou skryty panelem kapoty a do předního nárazníku je zabudován radar asistenčních systémů.


Široká boční zrcátka (+35 mm na délku a +22 mm na šířku) zlepšují viditelnost dozadu o 35 %. Standardní verze má obrysová LED světla vpředu i vzadu. Odpadá nutnost měnit žárovky a úspora paliva se zvýšila o 0,04 l/100 km. Doplňkové full-LED světlomety zaručují dosah 350 m. Kangoo Van je dodáváno také s automatickým přepínáním dálkových světlometů pro optimální viditelnost bez oslňování ostatních řidičů.

Open Sesame by Renault
Po odstranění B sloupku na pravé straně karoserie nabízí nejširší
boční přístup na trhu s otvorem o šířce 1 446 mm, dvakrát více než předchozí model. Usnadňuje nakládání a vykládání bočními dveřmi, čímž se eliminují omezení, která představuje přístup zezadu na těsných parkovacích
Inovace „Open Sesame by Renault“ je doplňkovou výbavou, která je k dispozici pouze na pravé straně u modelů standardní délky se dvěma sedadly. Bude také k dispozici pro plně elektrickou verzi nového Kangoo Van.

Výhody:
Přední dveře spolujezdce se otevírají do úhlu 90°.
Celý nákladový prostor je snadno přístupný.
Sklopné sedadlo spolujezdce a variabilní přepážka umožňují vytvořit rovnou ložnou plochu o délce až 3,05 m.
Dveře spolujezdce a posuvné dveře lze otevírat a zavírat v libovolném pořadí.
Sedadlo spolujezdce je vybaveno dvěma upevňovacími oky, zajišťujícími řádné upevnění nákladu.

Easy Inside Rack
Nový Kangoo Van přináší do popředí další inovaci v podobě sklopného a uzamykatelného vnitřního držáku umístěného přímo nad spolujezdcem. Známý jako „Easy Inside Rack“, umožňuje lepší využití úložného prostoru přidáním horního úložiště pro dlouhé předměty (2 m – 2,5 m v dlouhé verzi).
Tento prvek slouží převozu různých dlouhých předmětů (žebříky, trubky atd.) a je přesně tam, kde má být, aniž by překážel. Uvolňuje drahocennou ložnou plochu pro bezpečnou a pohodlnou přepravu nákladu nebo cestujících. Držák má nosnost až 30 kg a nepřekračuje výškové limity.
Easy Inside Rack je dostupný pouze na pravé straně vozu, ať už je řízení vlevo nebo vpravo.


ELEGANTNÍ A MODERNÍ DESIGN INTERIÉRU

Interiér je zdokonalen vodorovnou palubní deskou a novým volantem s hlavními ovládacími prvky. V závislosti na verzi byly přidány chromované prvky na kliky dveří, kolem ovládacích prvků na volantu, na řadicí páku, větrací otvory v palubní desce, ovládací prvky a 8” obrazovku. Originální ovládání klimatizace a automatická dvou-zónová klimatizace umožňují nastavit vlastní požadovanou teplotu jak řidiči, tak cestujícím.

Jelikož profesionálové někdy tráví hodně času na cestě, nový Kangoo Van se přizpůsobí tělu každého řidiče díky sedadlu s nastavitelnou výškou, hloubkou a nyní také s nastavitelnou bederní opěrkou (hloubka +/- 40 mm, výška +/- 30 mm). Výška volantu byla nastavitelná již v minulosti, pro zvýšení pohodlí je nyní možné nastavit také jeho hloubku (+/- 25 mm). Přístup k sedadlu řidiče je mimořádně snadný díky dveřím, které lze otevřít do úhlu 90°! Pro větší bezpečnost může být Nový Kangoo Van vybaven širokoúhlým zrcátkem Wide View Mirror, které umožňuje vidět, co se děje v mrtvém pravém úhlu a například zcela bezpečně projet křižovatkou.

Do kabiny se vejdou díky volitelným předním sedadlům až tři cestující. Pro ještě větší pocit uzpůsobení na míru je možné dodávku přeměnit na mobilní kancelář, kdy se složením středové zádové opěrky vytvoří stůl s odnímatelnou policí, držákem na dokumenty velikosti A4 a držákem na nápoje.


LOŽNÁ PLOCHA

Ve standardní verzi nabízí Kangoo Van ložnou plochu o velikosti až 3,9 m³. Jeho maximální užitečné zatížení je 600 – 800 kg (u vozů vybavených opcí zvýšeného užitečného zatížení), u dlouhých modelů dosahuje téměř 1 tuny. Maximální tažná kapacita se zvýšila na 1 500 kg.

Kangoo Van je se svou dlouhou verzí s extra širokými posuvnými dveřmi (864 mm) lídrem v odvětví. Může se také pochlubit největší délkou nákladu 3 548 mm. Jeho objem se pohybuje od 4,2 do 4,9 m³. Ve standardní verzi se maximální kapacita pohybuje od 3,3 do 3,9 m³. Nákladový prostor má dělené dveře (1/3 – 2/3), které je možné otevřít doširoka, od 90°do 180°, což usnadňuje přístup, i když je za vozidlem málo místa.

Nový Kangoo Van je k dispozici ve dvou délkách karoserie (standardní a dlouhá) a se dvěma druhy přepážky: pevná přepážka (s okny nebo bez) nebo variabilní přepážka (se sklopným panelem na straně spolujezdce). Konfigurace se liší v závislosti na požadovaném počtu sedadel: 2, 3 nebo 5 sedadel (s prodlouženou kabinou). Nový Kangoo Van navíc umožňuje i ty nejspecifičtější úpravy: skříňové nástavby, instalaci chladicí jednotky atd.


DVANÁCT ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ NOVÉ GENERACE PRO ŘIDIČE

Díky nové řadě dvanácti doplňkových asistenčních systémů pro řidiče je řízení nového Kangoo Van snažší a bezpečnější, a je zaručena přesná asistence během všech vašich pracovních jízd. V blízké budoucnosti bude zahrnovat také prvky autonomního řízení.
Pokud vozidlo před vámi zpomalí, systém bezpečné vzdálenosti upraví rychlost vašeho vozu a v případě potřeby jej zcela zastaví (např. v dopravní zácpě).Tempomat a omezovač rychlosti (s kontrolou jízdy z kopceAdaptivní tempomat s funkcí Stop & Go


Asistent pro jízdu na dálnici a v koloně
Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go
Asistence jízdy v jízdním pruhu. Pro snazší parkování
Přední, zadní a boční asistent
Parkovací systém Easy Park Assist
Asistent permanentního výhledu vzad Rear View Assist.
Upozornění na opuštění jízdního pruhu zobrazuje
Asistent jízdy v jízdním pruhu
Aktivní sledování mrtvého
Aktivní nouzové brzdění
Systém rozpoznávání dopravních značek s varováním o překročení povolené rychlosti


Asistent pro jízdu na dálnici a v koloně je jeden z prvních svého druhu v tomto segmentu a bude dostupný na začátku roku 2022. Jde o funkci poskytující druhý stupeň autonomní jízdy, která výrazně zvyšuje pohodlí při řízení a zároveň vyžaduje, aby řidič držel ruce na volantu a oči na silnici. Kombinuje adaptivní tempomat (s funkcí Stop & Go) a asistenci jízdy v jízdním pruhu, která je aktivní dokonce i při jízdě do zatáčky (v mezích systému). Upravuje rychlost vozu, a přitom jej udržuje uprostřed jízdního pruhu a v bezpečné vzdálenosti od vozidel jedoucích před ním.


ŘADA ÚSPORNÝCH MOTORŮ

Kangoo Van, dostupný se 7stupňovou automatickou převodovkou edc a 6stupňovou manuální převodovkou, je vybaven zážehovým motorem 1,3 TCe (100 a 130 k) a vznětovým 1,5 Blue dCi (75, 95 a 115 k).

Zážehový motor
TypTCe 100TCe 130
Objem cm³13331333
Výkon k(kW)/min75(100)/150096(130)/5000
Toč.moment Nm/min200/1500240/1600
Komb.spotřeba (min/max) l/100 km6,4/7,16,47,2
Komb.spotřeba Ecoleader-6,1/6,9Vznětový motor
Typ BlueHDi 75BlueHDi 95BlueHDi 115
Objem cm³146114611461
Výkon k(kW)/min55(75)/375070(95)/375085(115)/3750
Toč.moment Nm/min230/1500260/1750270/1750
Komb.spotřeba l/100 km5,2/5,75,2/5,85,3/5,0
Komb.spotřeba Ecoleader-4,9/5,5-Dva motory Ecoleader – 1,3 TCE 130 a 1.5 blue dCi 95 – jsou také součástí nabídky a jsou dodávány s omezením rychlosti na 110 km/h, čímž je zajištěna nižší spotřeba nehledě na styl jízdy řidiče.
Renault 25.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar