Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Kangoo Van E-Tech na českém trhu

Renault navazuje na loňský start modelu Kangoo Van, který se díky svým jedinečným inovacím stal držitelem titulu „International Van of the Year 2022“, a na český trh uvádí dva další zástupce široké modelové rodiny Kangoo – osobní model Renault Kangoo a užitkový vůz Renault Kangoo Van E-Tech elektrický.

Renault, který je průkopníkem elektromobility, je nezpochybnitelnou jedničkou na trhu užitkových elektromobilů v Evropě již od roku 2011. Elektrické Kangoo od svého uvedení na trh na konci roku 2011 okouzlilo asi 70 000 firemních zákazníků a představuje každý pátý prodaný užitkový elektromobil v Evropě. Nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický, který byl poprvé představen široké veřejnosti na autosalonu Solutrans v Lyonu v listopadu 2021, je připraven převzít otěže. Představuje to nejlepší, co může poskytnout více než 10 let know-how Renaultu v oblasti elektromobilů.


DOJEZD 300 KILOMETRŮ V CYKLU WLTPi

Díky nové lithium-iontové baterii o využitelné kapacitě 45 kWh nabízí nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický dojezd až 300 km v cyklu WLTPi. Baterie, která je umístěna pod podlahou vozidla, nijak nezasahuje do nákladového prostoru a nesnižuje jeho kapacitu.
Nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický je vybaven motorem o výkonu 90 kW a okamžitě dostupném točivém momentu 245 Nm, pro plynulý a uklidňující jízdní zážitek za všech okolností. Režim Eco omezující výkon a maximální rychlost vozidla optimalizuje dojezd a je vhodný zejména v případě převozu lehčích nákladů.


Řidič si také může vybrat mezi třemi způsoby rekuperace brzdné energie:

Sailing (režim B1): režim s omezenou regenerací, vhodný pro řízení na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla.


Drive (B2): střední regenerativní režim pro univerzální využití se stejným pocitem jako při využití pedálu ve vozidle se spalovacím motorem.


Brake (B3): maximální regenerativní režim pro využití v zácpách a na horách.


U nového Kangoo Van E-Tech je klasické hydraulické brzdění doplněno o systém ARB (adaptivní regenerativní brzdění), který maximalizuje množství rekuperované energie nezávisle na zvoleném režimu.

Jednotlivé kombinace jízdních režimů a způsobů rekuperace brzdné energie nabízejí řidiči 6 jízdních módů s cílem optimalizovat pohodlí a dojezd podle způsobu využití vozidla a podmínek provozu.
Informace o zvoleném jízdním režimu, řízení toků energie a o asistenčních systémech jsou soustředěny na plně přizpůsobitelném digitálním 10palcovém displeji, který je k dispozici za příplatek.


170 KILOMETRŮ ZA 30 MINUT

Pro dobíjení baterie nabízí nový Renault Kangoo Van E-Tech možnost vybrat si z 3 typů nabíjecích zařízení. Standardně je vybaven třífázovou 11 kW nabíječkou, vhodnou pro všechny typy domácího nabíjení. Za příplatek je k dispozici 22 kW nabíječka pro rychlé nabíjení ve veřejných nabíjecích stanicích a také 80 kW nabíječka pro rychlé nabíjení na stejnosměrný proud, umožňující dosáhnout dojezdu 170 km (cyklus WLPT) za 30 minut. Vozy vybavené 22kW a 80kW dobíjecími systémy mají baterii vybavenou systémem vodního chlazení.

Baterii nového Kangoo Van E-Ttech elektrický lze dobít z 15 % na 100 % za 3 h 50 při použití wallboxu o výkonu 11kW, na Wallboxu 7,4 kW pak za méně než 6 hodin.


TEPELNÉ ČERPADLO PRO OPTIMALIZACI DOJEZDU

Z důvodu zaručení lepšího dojezdu v průběhu všech ročních období je nový Renault Kangoo Van E-Tech vybaven klimatizací s tepelným čerpadlem. V případě jeho spojení s 22 kW nabíječkou umožňuje rekuperovat teplo z venkovního vzduchu pro vyhřívání interiéru vozidla bez využití elektrického odporového článku spotřebovávajícího energii. Výkon tepelného čerpadla je optimální v rozmezí -15 °C až +15 °C venkovní teploty, což odpovídá rozmezí teplot v chladných obdobích ve většině evropských zemí.
Nový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický také nabízí za příplatek vyhřívané čelní sklo, sedadla a volant.


VEŠKERÉ PŘEDNOSTI NOVÉHO KANGOO VAN

Nový Renault Kangoo Van E-Tech nabízí inovace, vybavení a veškeré pohodlí nového Kangoo Van se spalovacím motorem. Jedná se o nejlepší boční vstup na trhu v délce 1,45 m, inovativní vnitřní střešní nosič „Easy Inside Rack“ nebo multimediální systém Easy Link s 8“ displejem. Z praktických prvků pak lze jmenovat handsfree kartu, automatickou ruční brzdu, 3 sedadla vpředu se sklopným prostředním opěradlem tvořícím mobilní kancelář a přibližně 60 litrů úložných prostor v kabině, mezi než patří i výsuvná přihrádka „Easy Life“. Stejně tak jsou k dispozici moderní asistenty řízení poslední generace, jako je adaptativní tempomat s funkcí zastavení a systém Easy Pilot, první krok k autonomnímu řízení.

Nový Renault Kangoo Van E-Tech má také stejné praktické vlastnosti jako jeho dvojče se spalovacím motorem, tedy až 3,9 m3 nákladového prostoru (4,9 m3 v prodloužené verzi, která bude k dispozici na podzim 2022), 600 kg užitečného zatížení (800 kg u prodloužené verze) a může utáhnout přívěs o hmotnosti 1 500 kg.


CENY

Nové Kangoo Van E-Tech 100% Elektrický je na českém trhu dostupný od 7. července. Nabídka výbavových stupňů sestává ze dvou úrovní podobně jako u dalších užitkových vozů Renault. Základní výbavový stupeň Advance přináší praktický základ, zatímco stupeň Extra rozšiřuje komfort posádky a přináší řadu komfortních prvků.

MotorizaceAdvanceExtraExtra Open Sesame
EV45 11 kW765 000789 000813 000
EV 45 22 kW-799 000 823 000


Ceny jsou uvedeny bez dph.


ZÁVOD V MAUBEUGE

Od roku 2011 vyrábí závod Renaultu v Maubeuge, v kraji Hauts-de-France, Kangoo pro zákazníky z celého světa. K příležitosti zahájení výroby nové řady Kangoo spolu s partnerskými vozidly Mercedes a Nissan a pro zajištění kvality na nejvyšší úrovni investoval Renault do tohoto závodu 450 milionů eur. Instalována také byla nová montážní linka na baterie. Elektromotor nového Kangoo Van E-Tech elektrický se vyrábí v závodě Renaultu v Cléonu v Normandii.


PS Renault Kangoos se spalovacím motorem představíme příště.

Renault 20.7.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar