Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Kadjar s novými motory

Renault KADJAR je jeden z hlavních modelů segmentu kompaktních SUV. Od roku 2015 se ve světě prodalo více než 450 000 kusů, které si získaly rozsáhnou klientelu díky líbivým křivkám, dynamickým vlastnostem a komfortu. Využívá rovněž zkušenosti našeho aliančního partnera značky Nissan v oblasti pohonu všech kol a schopnostech při jízdě mimo silnici

Nový KADJAR je vybaven novou generací motorů Renault. Jak zážehové tak vznětové obsahují nejnovější technologie řízení emisí podle platných norem.
Životnost pohonné jednotky je nejzásadnějším atributem Renault. Nový benzínový motor 1,3TCe absolvoval více než 40 000 hodin na testovacím zařízení, což odpovídá 14 letům provozu při používání auta osm hodin denně!

Zážehové motory 1.3 TCe GPF


Nový KADJAR je vybaven motorem 1,3 TCe, který byl poprvé použit u modelové řady SCENIC a následně u modelů CAPTUR a MEGANE. Tuto jednotku vyvinula Aliance ve spolupráci s koncernem Daimler. Motor poskytuje vynikající vlastnosti už nízkých otáček díky velkorysému točivému momentu. U modelu KADJAR je vybaven filtrem pevných částic (GPF), jehož úkolem je redukce pevných částic výfukových plynů prostřednictvím jejich zachytávání v mikroporézní buničinové konstrukci filtru. Ten se v pravidelných intervalech automaticky regeneruje. Motor TCe GPF je k dispozici ve třech verzích: TCe 140 GPF s manuální převodovkou, TCe 160 GPF s manuální převodovkou a TCe 160 GPF s dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC.

TypTCe 140TCe 160
Objem (cm³)13321332
Výkon kW(k)/min103(140)/5000117(160)/5500
Toč.moment Nm/min240/1600260/1750Vznětové motory dCi
Nový KADJAR dostal modernizované vznětové motory vybavené systémem selektivní katalytické redukce (SCR), která se považuje za nejúčinnější ze systému následného zpracování oxidů dusíku (NOx). Tato technologie snižuje škodlivé emise motorů, aniž by měla negativní dopad na jejich výkonnost!.
Blue dCi 115 ve srovnání s předchozí generací nabízí výkon vyšší o 5 k a točivý moment o 10 Nm. Poskytuje úspornost, tichý chod a dostatečný výkon. Funkce Overboost nabízí dalších 5 k a 25 Nm, například pro snazší a bezpečnější předjíždění. Je k dispozici s manuální převodovkou.


Nový motor 1,7 litru - Blue dCi 150 je vrcholný vznětový motor nového modelu KADJAR. Díky výkonu vyššímu o 20 k proti předchůdci nabízí mnohem lepší dynamiku. Je vybaven manuální převodovkou a bude se nabízet výhradně s pohonem 4x4.


Blue dCi 115
Objem|1461 cm³
Výkon 85 kW (115 k) při 3750
Toč.moment 260 Nm při 2000/min

SYSTÉM EXTENDED GRIP


U verzí 4x2 je pro KADJAR za příplatek k dispozici systém řízení trakce Extended Grip. Tento protiskluzový systém u pneumatik Mud and Snow (bláto a sníh) usnadňuje pohyb na bahnitých, zasněžených a písčitých cestách. Tři režimy jsou volitelné pomocí otočného ovladače na centrální konzoli za řadící pákou:
Silnice: základní režim, kolo, které začne prokluzovat je zabrzděno a točivý moment nasměrován ke kolu na druhé straně. Díky tomu je poskytováno maximum přilnavosti.
Nezpevněný podklad: trakce je pod kontrolou systému Extended Grip. Ten umožní kolu s horší trakcí otáčet se, ale stále omezuje jeho rychlost. Pneumatiky M+S hrají zásadní roli při odvádění písku, hlíny a čerstvého sněhu.
Expert: Systém umožní řidiči plně ovládat točivý moment motoru přenášený na kola pomoci dávkování plynu a citlivé akcelerace.


Skutečné off-road schopnosti


KADJAR využívá výhodu světlé výšky (200 mm) pro snadné překonávání nerovných povrchů. Využívá také adekvátních nájezdových úhlů vepředu (17°) a vzadu (25°). Pohon všech kol těží z bohatých zkušeností značky Nissan. Systém pohonu všech kol poskytuje modelu KADJAR na výběr tři režimy:2WD, Auto a Lock (mezinápravová spojka je uzamčena a přenáší stále 50 % točivého momentu na zadní kola. Tento režim je vyhrazený pro off-road použití a je k dispozici až do 40 km/h)


DESIGN EXTERIÉRU

Designéři přepracovali přední i zadní masku, aby posílili jeho atraktivitu. Ta se nyní vyznačuje rozšířenou mřížkou s novým chromovým vykládáním. Nárazníky jsou výraznější díky zvětšení lakované plochy karoserie.
V závislosti na stupni výbavy získává přední maska i nárazník chromované detaily, které dodávají vozu sebevědomý výraz. Vrcholné provedení nabídne i anténu ve tvaru žraločí ploutve.

Uprostřed palubní desky se nachází nový displej multimédiálního a navigačního systému. Používá kapacitní technologii, jež nabízí lepší jas a lepší citlivost na dotyk. Obrazovka o úhlopříčce sedm palců slouží systému R-LINK 2, po stranách se nacházejí dotyková tlačítka. Harmonicky zabudovaný celek je v jedné rovině s povrchem palubní desky, dodává tak designu větší ladnost a eleganci.


VYBAVENÍ

Zavazadlový prostor je jeden z nejobjemnějších v segmentu s 472 dm3 VDA. Zadní opěradlo dělené v poměru 2/3-1/3 se dá snadno sklopit díky madlům „Easy Break“, která se nacházejí po obou stranách zavazadlového prostoru. Díky možnosti sklopit do roviny opěradlo u sedadla spolujezdce je možné naložit předměty dlouhé až 2,56 metrů.


Nový KADJAR je vybaven paletou deseti jízdních asistentů, buď ve standardní výbavě nebo dostupných na přání. Jde o Easy Park Assist (systém automatického parkování), Active Emergency Braking System (nouzové brždění), Forward Colision Warning (varování před kolizí), systém varování před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování mrtvého úhlu apod. Novinkou je systém rozpoznávání dopravních značek s varováním o překročení povolené rychlost, ten sleduje omezení rychlosti pomocí GPS a přední kamery. Řidič stále ví, jakou rychlost nesmí překročit.


Úložný prostor ve výplních předních dveří je větší a nyní pojme i velkou láhev vody o objemu 1,5l. Cestující vzadu mají k dispozici dva USB vstupy pro dobíjení telefonů, tabletů, herních konzol, atd. Ve vnějších zpětných zrcátkách se nachází osvětlení prostoru okolo předních dveří pro snazší nastupování a vystupování za tmy.
Příklady cen

TCe 140ZEN529 900 Kč
TCe 140EDITION549 900 Kč
TCe 160EDITION569 900 Kč
TCe 140INTENS584 900 Kč
TCe 160INTENS604 900 Kč
Blue dCiINTENS629 900 KčRenault 28.1.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar