Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Renault EZ-FLEX -studie elektrické dodávky

Renault EZ-FLEX je experimentální elektrické a připojené lehké užitkové vozidlo (LUV), které je kompaktní a agilní. Bylo vytvořeno a navrženo pro udržitelnou mobilitu a efektivitu dodávek v městských oblastech. Je to více než vozidlo: je to skutečný pracovní nástroj pro doručovatele.

Renault EZ-FLEX zahajuje nový, inovativní a nevídaný přístup založený na spolupráci, který umožní lépe pochopit nové výzvy pro doručování na poslední míli. Renault EZ-FLEX bude experimentovat s různými odborníky v Evropě a shromažďovat veškeré relevantní využívání dat k lepšímu pochopení potřeb spojených s každodenním doručováním v městských oblastech.

Očekává se, že objem přepravovaného zboží ve světě bude do roku 2050 čtyřnásobný. Koncem roku 2018 představil Renault v této souvislosti svou vizi budoucnosti městské dopravy v roce 2030 s elektrickým, autonomním a připojeným koncepčním vozem Renault EZ-PRO. S elektrickým a připojeným vozidlem EZ-FLEX se Renault i nadále připravuje na budoucnost tím, že zkoumá nová využití dodávek na poslední míli.

Poskytuje optimální prostor, co se týká nákladového prostoru: délka (3,86 m), šířka (1,65 m) a výška (1,88 m) jsou dostatečně malé, aby umožnily přístup na parkoviště. Jeho objem 3 m3 je výjimečný vzhledem ke vnějším rozměrům a díky kompaktní kabině, která stále nabízí celou řadu výhod skutečného LUV. Poloměr otáčení 4,5 m poskytuje vynikající manévrovatelnost v centrech měst.

Vše bylo navrženo tak, aby se plnily potřeby doručovatelů: široký přístup k sedadlu řidiče, který usnadňuje nasedání a vysedání, velmi přehledný centrální přístrojový panel pro rychlý a snadný přístup k informacím o řízení, viditelnosti pro chodce i viditelnosti v městském prostředí a jednoduché a účinné ovládací prvky řízení. Rozhraní člověk - stroj je moderní a plně integrované do světa smartphonů. Nabízí služby a aplikace spojené s vozidlem a může integrovat aplikace spojené s různými činnostmi profesionálů.

Nakládání je optimalizováno pomocí ergonomické výšky nakládací hrany (760 mm nad zemí) a otevírání umožňujících snadný přístup k celé ložné ploše. Vozidlo bylo také navrženo tak, aby umožnilo širokou škálu konfigurací. Tyto konfigurace zadního prostoru jsou přizpůsobitelné, aby plnily různé potřeby profesionálů, kteří budou vozidlo používat.
Jako elektrické vozidlo má EZ-FLEX přístup do městských center, nabízí dosah 150 km přizpůsobený potřebám městské dopravy (městské dodávky vyžadují v průměru 50 km denně).


Tucet vozů Renault EZ-FLEX bude zapůjčeno různým profesionálům, firmám, městům a obcím v Evropě. Očekává se, že experiment bude trvat přibližně 2 roky.

Vozidlo je vybaveno senzory pro lepší pochopení používání a odborníci tyto údaje obohatí svou zpětnou vazbou během experimentu. Budou se sbírat různé typy dat: geolokace, počet ujetých kilometrů, dosah, využívání otevírání, rychlost, zastávky atd. Tato data budou poté přenášena prostřednictvím připojeného systému vozidla buď v reálném čase nebo jednou denně, aby bylo možné porozumět realitě každodenního používání.Renault 25.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar