Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Clio je nyní hybridní

Renault vidí budoucnost mobility v autonomii, elektrifikaci a konektivitě. Model Clio po generační obměně v roce 2019 tuto vizi ztělesňuje. Má například celý soubor nejmodernějších a nejvyspělejších jízdních asistentů v segmentu.

Včetně systému EASY PILOT - asistent pro jízdu v kolonách a po dálnici, tedy autonomní řízení úrovně 2. Jedná se o první krok k plně autonomnímu řízení. Se svým velkým displejem 9,3 palců a současným spuštěním ekosystému Renault EASY CONNECT využívá rovněž velmi široké multimediální možnosti.


Modelová řada Clio také poprvé obsahuje hybridní pohon E-TECH. Ten doplňuje spalovací motory a dokonale ztělesňuje součinnosti v jádru strategie skupiny Renault, průkopníka a evropského lídra elektromobility a partnerů v rámci Aliance. Na poli městských hybridních modelů nabízí nebývalé potěšení z jízdy a zvýšenou schopnost jízdy v čistě elektrickém režimu a okamžitou odezvu při startování a při zrychlení.


Hybridní pohon Clio E-TECH nabízí maximální účinnost provozu s mimořádnou pružností a odezvou, představovanou zrychlením z 80 na 120 km/h pouze za 6,9 vteřiny.

Regenerativní brzdění spojené s vysokou samodobíjecí schopností baterie 1,2 kWh (230 V) a výkonem systému E-TECH optimalizuje spotřebu. Lze tedy dosáhnout až 80 % doby jízdy po městě v plně elektrickém režimu, při úspoře paliva až 40 % oproti spalovacímu motoru v městském provozu, aniž by bylo nutno měnit návyky. Nové Clio může v plně elektrickém režimu dosáhnout rychlosti až 70-75 km/h.


Hybridní varianta Clio je ve srovnání se vznětovou variantou Blue dCi 115 těžší pouze o 10 kg. Ve smíšeném provozu spotřebuje Clio E-TECH 4,3 l/100 km a produkuje méně než 96 gramů CO2/km (hodnoty WLTP, čeká se na finální homologační data). Baterie výrazně nezmenšují objem zavazadlového prostoru, opěradlo zadních sedadel je nadále sklopné, a i hybridní verze může být vybavena rezervním kolem. Nadále si tak udržuje víceúčelovost, tvořící již 30 let DNA modelu Clio.Ceny:

Clio E Tech140 ZEM: 474 000 Kč
Clio E Tech 140 Intens: 509 000 Kč
Clio E Tech 140 RS: 539 000 KčRenault 2.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar