Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Clio R.S.18 pro fanoušky automobilového sportu

Renault Sport uvádí na trh limitovanou edici Renault Clio R.S.18, jež svým názvem odkazuje na stejnojmenný monopost týmu Renault Sport Formula One Team. Limitovaná edice bude uvedena na trh během jara. Pozor, jedná se o budoucí sběratelskou trofej!

Renault Sport uvádí na trh limitovanou edici Renault Clio R.S.18, jež svým názvem odkazuje na stejnojmenný monopost týmu Renault Sport Formula One Team. Limitovaná edice bude uvedena na trh během jara. Pozor, jedná se o budoucí sběratelskou trofej!
Renault Sport s touto limitovanou edicí odvozenou od nejostřejší verze modelu Clio R.S., vozu Clio R.S. 220 EDC Trophy , doprovází ambice týmu Renault Sport Formula One Team a těží ze světa královské disciplíny automobilového sportu, ve které Renault oslavil 40 let svého působení. Renault Clio R.S.18 se stává součástí tradice limitovaných edic oslavujících Formuli 1, které sehrály významnou úlohu v historii modelu Clio R.S.

Vnější vzhled: polep na předních dveřích s označením R.S.18 a polep střechy v odkazující na logo sportovní divize Renault Sport – dvojitý šedý diamant a nové logo modelové řady R.S. – jsou přímým odkazem na tým Renault Sport Formula One Team a na jeho budoucí monopost. Detaily v barvě žlutá Sirius, emblematické barvě divize Renault Sport, vytvářejí kontrast s temným odstínem karoserie černá Profond. Žlutá Sirius zdobí přední spojler ve stylu F1, nástavce prahů dveří a kryty středů kol. Označení na zadní části vozu jsou kompletně v černé barvě podobně i přední nárazník, znak Renault a nápis R.S. na nárazníku – exkluzivně pouze u této limitované série! V této barvě je i zadní difuzor. Tyto černé prvky dodávají vozidlu na agresivitě.

Interiér vozu: exkluzivita limitované edice na nás dýchne hned při vstupu do vozu při pohledu na očíslovaný dveřní práh s označením R.S. Exkluzivní čalounění volantu kombinací materiálů kůže/Alcantara® přispívá ke sportovnějšímu vzhledu. Orámování postranních výdechů ventilace má karbonový vzhled. Interiérové koberce Renault Sport jsou u této verze standardem

Renault Clio R.S.18 samozřejmě zachovává temperament vozu Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy: je poháněn přeplňovaným zážehovým motorem o maximálním výkonu 220 k, který díky funkci „overtorque“ (dočasné zvýšení točivého momentu) dosahuje maximálního točivého momentu 280 Nm, využívá snížený a tužší podvozek Cup Trophy a přední tlumiče s hydraulickými dorazy spolu se strmějším převodem řízením. Vůz je standardně vybaven výfukovým systémem Akrapovič, díky němuž má mohutný a výrazný zvukový projev.

Renault 22.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar