Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Renault Captur s odvážnějším vzhledem

Nový Captur staví na původním úspěchu modelu, včetně jeho výrazných dvoubarevných kombinací, se třemi novými barevnými odstíny: oranžová Atacama, modrá Ocean a černá Améthyste (verze INITIALE PARIS). Nová je také možnost střechy v barvě šedá Platine.

Více než 30 možných kombinací umožní zákazníkům přizpůsobit vzhled nového CAPTURu svému vkusu. CAPTUR také nabízí šest různých packů pro individuální přizpůsobení interiéru v následujících barvách: slonová kost Ivoire, modrá Ocean, hnědá Caramel, červená Flammer, chromová Satine a chromová. Kromě nich je nabízeno pět individualizačních packů (slonová kost Ivoire, modrá Ocean, hnědá Cappuccino, červená Flamme a oranžová Atacama) s barevnými detaily dekorů ve spodní části dveří a blatníků.

Neotřelý francouzský design vlastní modelům Renault pokračuje i na modelu Nový CAPTUR vybaveném předními Full LED světly LED PURE VISION (v závislosti na verzi). Tato technologie má pozitivní vliv na vzhled vozidla i bezpečnost a současně snižuje oslňování.

V předním nárazníku jsou integrována LED světla pro denní svícení ve tvaru písmene C, která se stala poznávacím znamením světelného podpisu značky. Tento motiv ctí také zadní světla a je viditelný za dne i v noci.

Maska chladiče byla upravena, aby se více přiblížila dalším crossoverům značky Renault, a byla doplněna o výraznou chromovanou lištu. V předním i zadním nárazníku je integrován nový outdoorový spoiler. V rámci tří prvních úrovní výbav jsou k dispozici čtyři typy kol o rozměrech 16 a 17 palců.

Počínaje třetí úrovní výbavy lze Captur vybavit fixní prosklenou střechou. Tento nový prvek výbavy je dostupný výhradně s dvoubarevným provedením vozidla a přináší více světla v interiéru.

V interiéru jsou použity kvalitní plasty a elegantní chromové prvky. Volant je vyroben z kvalitních materiálů a v nejvyšších verzích je čalouněn kůží Nappa. Řadicí páka získala modernější vzhled, zatímco výplně dveří byly upraveny pro hladkou integraci tlačítek a ovládacích prvků. Stropní LED osvětlení obsahuje samostatné lampičky pro čtení.

INITIALE PARIS

V přední části se odlišuje maskou chladiče s chromovanými detaily. Pečlivá pozornost byla věnována přednímu a zadnímu outdoorovému spoileru, které jsou vyvedeny ve více metalické šedé barvě. Stejný efekt je viditelný v oblasti oken s detaily v lesklé černé barvě. Stejně jako maska nesou i chromované dekory na bocích vozidla nápis INITIALE PARIS.
Verze INITIALE PARIS se těší ze specifické řady barevných odstínů, mezi které patří nová uváděcí barva černá Améthyste. Samozřejmostí jsou také speciální kola INITIALE o rozměru 17 palců. CAPTUR INITIALE PARIS je také vybaven sekvenčními LED ukazateli směru a nápisem INITIALE PARIS na spodních panelech dveří, prahových lištách a masce chladiče.

Stejně exkluzivní je i interiér, který disponuje vyhřívanými sedadly čalouněnými kůží Nappa, volantem čalouněným kůží Nappa, chromovanými ozdobnými prvky, přístrojovou desku čalouněnou kůží a hliníkovými pedály a prahovými lištami.

CAPTUR INITIALE PARIS má ve standardní výbavě všechny technologie dostupné v rámci příplatků. Patří mezi ně systém sledování mrtvého úhlu, parkovací asistent Easy Park Assist a handsfree karta Renault. Tyto funkce jsou doplněny o audiosystém Bose® a nejnovější verzi multimediálního systému R-LINK Evolution, který zaručuje přístup ke všem multimediálním funkcím vozidla jedním kliknutím a také k aplikacím na chytrých telefonech prostřednictvím systému Android Auto™.

Již od vstupní úrovně výbavy je Nový CAPTUR kompletně připojený díky nové verzi R&Go®, jednoduchého, inteligentního systému značky Renault, který zákazníkův smartphone po instalaci do univerzálního držáku přemění v připojený tablet. Tento praktický systém umožňuje uživateli intuitivní přístup k užitečným funkcím vozidla jako je navigace, telefon, multimédia nebo údaje o vozidle.

V podobě Renault R-LINK Evolution dostává Captur nejvyspělejší multimediální systém vůbec. Je vybaven dotykovou obrazovkou o úhlopříčce sedm palců a nabízí více možností personalizace než kdykoliv předtím.
R-LINK Evolution obsahuje navigaci s aktualizacemi dopravních informací v reálném čase, 3G konektivitu, Bluetooth, přehrávání médií (fotografie, videa) a širokou řadu aplikací v obchodě Renault R-LINK Store, jakož i ovládání jízdních asistenčních systémů vozidla (v závislosti na verzi).

Captur je vybaven novou verzí systému R-LINK Evolution kompatibilní s Android Auto, který ve standardní výbavě2 zaručuje uživateli zaručuje jednoduchý a přímý přístup – prostřednictvím dotykového displeje R-LINK Evolution o úhlopříčce sedm palců – k aplikacím smartphonu: funkcím telefonu, navigaci, hudbě a textovým zprávám. Nový CAPTUR je prvním vozidlem segmentu A a B značky Renault, které nabízí tuto vyspělou technologii. Ve vyšších segmentech budou vozidla této značky vybavená systémem R-LINK 2 – například nový Scénic – kompatibilní se systémy Android Auto i Apple CarPlay.


Nové asistenční systémy

CAPTUR je poprvé vybaven systémem sledování mrtvého úhlu, který je dostupný od třetí úrovně. Čtyři senzory snímají oblast mrtvého úhlu a jsou schopné detekovat pohybující se vozidla, včetně motocyklů a jízdních kol. Pokud je v mrtvém úhlu řidiče detekováno vozidlo po dobu delší než jedna sekunda, ve vnějším zpětném zrcátku se rozsvítí varovný indikátor. Tato technologie je aktivní při rychlosti od 30 do 140 km/h a zvyšuje bezpečnost silničního provozu.

Kromě zadních parkovacích senzorů může být v závislosti na verzi dodán s předními parkovacími senzory a zpětnou kamerou pro couvání.Další novinkou – dostupnou pro nejvyšší verze – je parkovací systém Easy Park Assist, který značně zjednodušuje parkování. Řidič nastaví, jaký typ parkovacího místa hledá: podélné, kolmé nebo šikmé. Pokud vozidlo jede do 30 km/h, systém detekuje všechna dostupná místa. Po identifikaci vhodného parkovacího místa systém převezme řízení vozidla, řidič se nemusí dotýkat volantu a může se soustředit pouze na ovládání plynu a brzdy.

Tři otázky pro Maria Pollu, projektového manažera designu vozu CAPTUR
Co bylo cílem při navrhování modelu Nový CAPTUR?


CAPTUR byl prvním modelem nové linie SUV značky Renault. Bylo pro nás důležité osvěžit jeho vzhled v souladu s novějšími modely KADJAR a KOLEOS. Rovněž jsme zlepšili kvalitu interiéru, kde jsme vstřikované plasty nahradili čalouněním. Sofistikovanější je také výběr barev a čalounění.


Jaká jsou největší vylepšení?


Věnovali jsme velkou pozornost každému detailu vozidla. Značně jsme vylepšili lícování a lakování vozidla.


Proč Renault nyní nabízí CAPTUR ve verzi INITIALE PARIS?


Vzhledem k městské crossoverové identitě modelu byla verze INITIALE PARIS logickým a současně účelným krokem. Mnoho zákazníků CAPTUR přichází z vyššího segmentu vozidel. Hledají maximální komfort a současně design SUV. Bylo nutné vylepšit image modelu CAPTUR a nabídnout v této třídě nejvyšší úroveň, jakou Renault dokáže poskytnout. Tato verze představuje završení posunu modelu CAPTUR mezi luxusnější vozy.


Příklady cen
Energy TCe 90Life314 900 Kč
Energy TCe 120Zen367 900 Kč
Energy TCe 120Initiale Paris549 900 Kč
dCi 90Zen412 900 Kč
dCi 110Initiale Paris584 900 KčRenault 4.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar