Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Arkana - premiéra v Moskvě

Renault Arkana – nový kupé-crossover segmentu C, ve kterém se snoubí elegance s robustností. Showcar kombinující karoserii kupé a crossoveru přináší do tohoto segmentu jedinečný design, aby vyhověl rostoucí a rozmanité poptávce v oblasti SUV.

Robustnost vozu je ztělesněna zvýšenou světlou výškou, širokými podběhy kol a 19“ ráfky pro dosažení vynikajících schopností v jakémkoliv terénu. Elegantní vysoké linie bočních oken a přerušená střešní linie jsou zušlechtěny chromovaným lemováním oken a prostornou prosklenou panoramatickou střechou.

V roce 2019 uvede Renault na trh v rámci svého strategického plánu Drive the Future model Arkana. Bude se vyrábět a prodávat v několika zemích po celém světě, aby podpořil expanzi skupiny Renault na zahraniční trhy. Nejprve se bude vyrábět a prodávat v Rusku, aby přispěl k ambicím značky na ruském trhu, který je pro Skupinu klíčový.

Myšlenka tohoto inovativního konceptu se zrodila v Rusku a na projektu se značnou měrou podílely ruské týmy skupiny Renault. Arkana splní nejen očekávání ruských zákazníků, ale také mnoha dalších zákazníků po celém světě, což umožní skupině Renault v rámci strategického plánu „Drive the future“ expandovat do zahraničí ještě rychleji.
Vozy SUV jsou na trhu s automobily ceněné zejména pro svou robustnost a víceúčelovost. Nicméně milovníci sedanů rovněž vyhledávají konvenční vůz s elegantním designem spojující komfort a prostornost. Arkana nabízí odpovídající rovnováhu mezi používáním ve městě, na venkově anebo na dlouhých cestách.

Inovační myšlenka tohoto vozu se zrodila v Rusku. Pokud Arkana poptávku ruského trhu zcela uspokojí, je to v souladu s celkovým novým očekáváním v segmentu SUV ve světě. Tento koncept vyvinula francouzská designová devize Renault
Horní část showcaru spolu s velmi vysokou linií bočních oken a přerušenou střešní linií, zušlechtěnou chromovými lištami a skleněnou střechou, působí velmi elegantně. Představuje elegantní vůz vhodný pro každodenní použití.

Dvojitá koncovka výfuku z hliníku zvýrazňuje dynamičnost a svalnatý design showcaru. Světelný podpis Full LED přebírá geny designu Renault.

Spodní část showcaru spolu s velkou světlou výškou, širokými podběhy kol a 19“ ráfky ztělesňuje značnou robustnost pro dosažení vynikajících schopností v jakémkoliv terénu díky pohonu 4x4. Robustní vůz je připraven zdolávat náročné jízdní a klimatické podmínky. Tento nový vůz bude uveden do prodeje nejprve v Rusku v roce 2019. Později bude ARKANA uveden na trh i v dalších oblastech světa, nejprve v Asii, kde bude vyráběn a přizpůsoben místním potřebám.

Cílem skupiny Renault je urychlit růst mezinárodních trhů. Rozšíření nabídky, zejména o vůz ARKANA, umožní, aby bylo do konce plánu dosaženo cíle 5 milionů prodaných vozů.

Rusko je nyní druhým trhem skupiny Renault a do konce plánu Drive the Future se má stát prvním trhem Skupiny. Renault je nyní většinovým akcionářem ruského výrobce automobilů AVTOVAZ, držitele mytické značky LADA.

V roce 2017 skupina Renault tvořila téměř jednu třetinu ruského trhu (448 270 prodaných vozů / 28 % tržního podílu). V roce 2017 zvýšila Skupina své prodeje o 16,9 % na ruském trhu, který poprvé před 4 lety zaznamenal nárůst (12,2 %).

Vůz ARKANA se bude nejprve vyrábět v závodě Renault v Moskvě, v roce 2019 bude uveden na trh v Rusku a posléze ve Společenství nezávislých států (SNS).
Lokální výroba představuje velkou výhodu v oblasti konkurenceschopnosti. Renault Russie slaví tento rok 20. výročí. Značka Renault již není považována za zahraniční značku zejména od doby, kdy se v rámci partnerství s automobilkou AVTOVAZ vyrábí v závodě v Moskvě a v Togliatti.

Rusko je dynamický a náročný trh. V současnosti o vkusu ruských zákazníků svědčí úspěch vozu Renault Kaptur, pokud jde o SUV, zatímco sedany představují referenci na trhu. Arkana má veškeré předpoklady stát se vlajkovou lodí značky Renault v Rusku. ARKANA bude vybaven pohonnými jednotkami poslední generace se zcela novým motorem pro ruský trh. ARKANA je také k dispozici s pohonem 4x4.


Renault 31.8.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar