Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

RECENZE: Automobil v českých zemích

aneb projížďka českou historií v automobilech ze sbírek Národního technického muzea. Tak zní celý název výpravné publikace, kterou vydalo Národní technické muzeum v Praze a napsal pan Petr Kožíšek. Zatím do muzea nemůžete, ale objednat si knihu o 330 stranách můžete.

Petr Kožíšek, který dával knihu dohromady několik let, vybral 53 automobilů od nejstaršího Benz Victoria až po Škodu Superb V6 2.8 30 V z roku 2003. Každému automobilu je věnována jedna barevná velká fotografie a krátký popis. Jinak jednotlivé kapitoly nepojednávají pouze o zmíněném automobilu, ale také třeba o době jeho vzniku. To doplňují více než dvě stovky převážně dobých černobílých fotografií.


Vedle českých automobilů jako jsou například NW Präsident, Laurin Klement 8/9, RAF 18/22, Praha Alfa 5/15, Tatra 11, Wikov 7/28, Walter Standard, Jawa 750, Aero Minor Sport nebo Tatra 77 a další, se dozvíte i hodně zajímavého o automobilech zahraniční produkce, které měly k české zemi nějaký vztah nebo příběh. Za všechny jmenujme například Bugatti 51, Mercedes Benz W154 „Stříbrný šíp“, Benz 16/40, De Dion Bouton, Mercedes Benz 540 K nebo Mercedes Benz 770 atd.


Závěrečná kapitola se ve stručnosti věnuje automobilům uloženým v depozitu NTM, kde je třeba unikátní Lotus 41 C Ford Cosworth.


Publikace o velikosti 23 x 27 cm upoutá každého milovníka automobilové historie a můžete si ji objednat v e-shopu.


http://www.ntm.cz/muzeum/publikace-k-prodeji


JL 21.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar