Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Premiéra Peugeotu Boxer na veletrhu v Brně

Společnost Peugeot Česká republika s.r.o. představuje na veletrhu užitkových vozidel Autotec v Brně kompletní sestavu svých užitkových vozů včetně nových modelů Peugeot Boxer a Peugeot 107 XA.

 

Na stánku jsou k vidění modely Peugeot 107 XA, 206 XA, Partner, Expert a v neposlední řadě nový model Peugeot Boxer. Nechybějí ani vybrané osobní modely v úpravě pro kategorii N1 - Peugeot 206 SW, 307 Break a 407 SW.

Nový Peugeot Boxer představuje již pátou generaci vozů navržených a vyráběných v rámci spolupráce společností PSA Peugeot Citroën a Fiat. Vnější styl překonává zažité standardy v tomto segmentu trhu a do popředí staví robustnost a dynamické linie. Design přední části zvýrazňuje mohutnost a dojem bezpečnosti a propůjčuje osobitý charakter. Široce otevřená přední maska a vysoko položené přední světlomety protáhlého tvaru s hladkým krytem na první pohled napovídají o příslušnosti vozu ke značce Peugeot.

Nový Boxer bude na českém trhu nabízen od konce léta v  úpravě Furgon, podvozek s kabinou či dvoukabinou a jako osobní verze Combi a Minibus s možností přepravy šesti, respektive devíti cestujících. Oproti předchůdci nabídne tři rozvory ve čtyřech délkách a šesti objemových variantách s možností přepravy 8 až 17 m3 nákladu.

Zvýšená tuhost konstrukce kabiny lépe čelí čelnímu nárazu v případě nehody, v základní verzi jsou k dispozici airbag řidiče a systém ABS, automatické uzamčení kabiny vozu a nákladového prostoru za jízdy, osově nastavitelný volant nebo elektrické ovládání oken. Kotoučové brzdy nahradily brzdy bubnové.

Model nabídne tři nové dieselové HDI motory se systémem Common rail poslední generace, splňující Euro IV, jsou vybaveny kontrolkou EOBD pro kontrolu emisí škodlivin. Jedná se o dva motory 2.2 HDI o výkonu 74 kW a 88 kW, (spolupráce koncernů PSA Peugeot Citroën, Ford) a třílitrový HDI SOFIM s výkonem 115 kW.

 

JL, 6.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar