Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Představení dataloggeru Honda LogR

Ve vozech Honda se poprvé představí nový datalogger výkonu, speciálně vyvinutý pro modely Type R. Nový systém, známý jako Honda LogR, kombinuje palubní počítač a senzory modelů Type R s aplikací pro smartphony a pomáhá řidičům sledovat a zaznamenávat různé výkonnostní parametry.

Pomáhá také zlepšovat jejich řidičské dovednosti na závodní trati i mimo ni pomocí algoritmu plynulosti jízdy. Díky přístupu k palubnímu počítači modelů Type R může Honda LogR poskytovat mnohem podrobnější informace než aplikace protokolování výkonu třetích stran.

Honda LogR má tři hlavní funkce: výkonnostní monitor, režim záznamu a režim automatického skóre. Výkonnostní monitor poskytuje řidiči na obrazovce Display Audio informace o vozidle, když je aplikace v činnosti. Režim záznamu zaznamenává časy na okruh, což řidičům umožňuje zlepšit jejich řidičské dovednosti na trati. Funkce automatického skóre podporuje plynulé každodenní řízení sledováním brzdění, zrychlování, řízení a jízdy v přímém směru a generováním skóre na základě algoritmu plynulosti.

Během jízdy probíhá veškerá interakce s dataloggerem Honda LogR prostřednictvím obrazovky Display Audio. Režim záznamu i automatického skóre nabízejí podrobnější analýzu prostřednictvím smartphonu, a to včetně předchozích jízd, výkonnostních stop a přehrávání za použití map Google, a podrobné informace o vozidle.Výkonnostní monitor

Po připojení ke smartphonu s aplikací se na středové obrazovce modelů Type R zobrazí funkce výkonnostního monitoru, která řidiči umožňuje sledovat funkce vozidla v reálném čase, včetně zařazeného převodového stupně, teplot chladicí kapaliny a oleje, tlaku oleje, atmosférického tlaku a teploty vzduchu sání motoru.

Řidiči si také mohou vybrat mezi zobrazením„G-Meter“, které ukazuje zrychlení, brzdění a zatáčení v grafu „miska“, nebo zobrazením „3D“, které poskytuje pohled z ptačí perspektivy na chování vozidla v zatáčkách, při brzdění a zrychlování, podobně jako to, co byste mohli vidět ve špičkové závodní videohře. Obrazovka Display Audio navíc zobrazuje aktuální režim jízdy (Comfort, Sport nebo +R).


Režim záznamu

Režim záznamu je navržen tak, aby řidiči pomohl dosáhnout co nejlepších časů na okruh na závodní trati. Program využívá GPS ke sledování a mapování polohy vozidla a interní senzory automobilu ke shromažďování údajů o zrychlení, brzdění, přetížení při zatáčení a dalších parametrů. Aplikace podporuje plynulé a kontrolované řízení pomocí barevně vyznačené stopy jednotlivých kol. Cílem je povzbudit plynulé vstupy spojky, řazení, řízení, brzd a akcelerátoru za účelem udržení rovnováhy vozu a tím zlepšení celkových jízdních dovedností, nejen dovedností potřebných pro konkrétní trať. Uživatelé si mohou uložit své časy okruhů a porovnat jejich postupné zlepšování.


Automatické skóre

Funkce automatického skóre funguje vždy, když se aplikace Honda LogR používá, sleduje chování řidiče v průběhu času sledováním vstupů pro zrychlení, zpomalení, otáčení a jízdu v přímém směru a generuje skóre pro každou z nich. Generuje také kombinační skóre těchto čtyř parametrů. Skóre se generuje na stejné základní linii profesionálního řidiče, která je zabudována do aplikace a využívána ve funkci režimu záznamu. Režim automatického skóre však podporuje plynulost vstupů, což pomáhá zlepšovat rutinní každodenní řízení, spíše než usilovat o rychlejší časy na okruhu. Podobně jako v režimu záznamu uchovává režim automatické skóre také záznam historie, který se spojuje s funkcí GPS a ukazuje, jak se jízda časem zlepšuje.Honda 21.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar