Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Pražská Auto Show láká na novinky

Až do neděle probíhá na pražském holešovickém výstavišti 21.ročník Auto Show, na které se představuje na dvě stovky exponátů prakticky všech značek, prodávaných na českém trhu. Vystavují jak samotní dovozci nebo dealeři a asi jedinou oficiální automobilkou je Isuzu.

Zájem veřejnosti se soustřeďuje hlavně na novou Škodu Fabia, která měla světovou premiéru v březnu v Ženevě. Dalším lákadlem je showcar Škoda VisionX, jehož sourozence ve skutečné podobě viděli rovněž návštěvníci Ženevy. Škoda, že se tak trochu „krčí“ v koutku, stejně jako nádherný veterán Škoda Superb 3000.

Nově na náš trh míří oficiálně americké značky Dodge a RAM, které v premiéře vystavují Dodge Challenger Hellcar nebo Durango, zatímco RAM předvádí mohutný pikap 1500 4x4 s vidlicovým osmiválcem objemu 5,7 litru o výkonu 395 k a točivém momentu 556 N.m.
Většina automobilů vystavených na Auto Show je prakticky již v prodeji, ale zatím vystaveny nebyly, jako třeba nový Jaguar E-Pace, Renault Megane R.S., Dacia Duster, Citroën C4 Cactus, Volkswagen T-ROC, Subaru XV nebo Volvo XC40, Evropské Auto roku.

V obložení, především návštěvníků mladší generace byly ikony Subaru WRX STi a Honda Civic R-Type (test připravujeme), které musí nadchnout každého, kdo je načichlý benzinem. Bohužel Subaru WRX STi kvůli emisím odchází, tak Civic R-Type se prezentuje v modernizované verzi.

V rámci vnitřní expozice společně s pražským dealerstvím AUTO JEREMIÁŠOVA prezentuje Mitsubishi modely Eclipse Cross, Mitsubishi Outlander a Pickup L200 4x4.

Zároveň pro návštěvníky a potenciální zákazníky jsou připraveny v rámci areálu testovací jízdy s nejnovějším modelem Mitsubishi Eclipse Cross v nejvyšším výbavovém stupni včetně automatické převodovky CVT a inteligentního pohonu 4x4. Ti, kdo se svezou, si mohou kromě velmi atraktivního sportovního designu SUV-kupé vychutnat nejmodernější informační a zábavný systém se 7palcovou dotykovou obrazovkou a ovládacím touchpadem, nebo prostorný a variabilní praktický interiér s posuvnou zadní lavicí. Návštěvníci se mohou také v průběhu výstavy zabavit soutěží o Mitsubishi Eclipse Cross na víkend.

Každého návštěvníka rozhodně nadchne sbírka Ferrari od roku 1984 až po současnost. Přehlídku připravila společnost Advantage, který vystavuji mj. i vozy Rolls Royce nebo Aston Martin atd.

Nejmenší česká automobilka Kaipan ze Smržovky vyrábí automobily už neuvěřitelných šestadvacet let. Na Auto Show představuje nový model 57a. Jedná se o model v minulosti již vyráběný. Nyní prošel upravenými nápravami a především motor 1,8 Turbo 20V z první generace Škody Octavia nebo Volkswagenu Golf a třeba i Audi TT. Firma upravila motor tak aby splňoval emisní normu Euro6. „Nově jsme museli auto homologovat jak z pohledu emisí, tak i hluku,“ popisuje Michal Hradský, majitel firmy. „Tento motor se Volkswagenu opravdu povedl, po našich úpravách tedy splňuje aktuální předpisy. Auto muselo také auto projít crashtesty.I.Sedlmajerová 12.4.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar