Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Porsche Panamera Diesel ujede 1200 km

Porsche připravilo sportovní Gran Turismo, s nímž si na dlouhých cestách užijete pohodlí i vzrušující rychlost. Panamera Diesel je s dojezdem 1200 km na osmdesátilitrovou nádrž skvělou volbou ekonomického čtyřdveřového GT.

Na pneumatikách s nízkým valivým odporem má kombinovanou spotřebu paliva podle cyklu NEFZ jen 6,3 l/100 km. První šestiválcové vznětové Gran Turismo je schopné na jedno natankování absolvovat cestu z Prahy do Monaka. Na českém trhu bude Panamera Diesel k dispozici od srpna 2011 v Porsche Centrech společnosti Porsche Inter Auto CZ.
Dynamiku dodává vznětový třílitrový motor V6 s výkonem 250 k (184 kW) podávaným v rozmezí 3800 až 4400/min. Nejvyšší točivý moment 550 Nm je poskytovaný od 1750 do 2750/min. S osmistupňovou samočinnou převodovkou Tiptronic S zrychlí vůz z klidu na 100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost je 242 km/h. Panamera Diesel se dodává výhradně v kombinaci s pohonem zadních kol.
Třílitrový vznětový šestiválec modelu Panamera Turbo disponuje nejmodernějšími technologiemi. Jedná se např. o přímé vstřikování Common rail s piezoelektrickými vstřikovači, které pracující s tlakem 200 MPa. Nechybí přeplňování pomocí turbodmychadla s elektronicky ovládanou variabilní geometrií rozváděcího kola turbíny, řízená recirkulace výfukových plynů nebo oxidační katalyzátor a filtr pevných částic. Standardní výbavou je funkce auto start/stop.
Standardně dodávané ocelové odpružení může být na přání nahrazeno adaptivním vzduchovým podvozkem se širokým rozsahem nastavení. Poskytuje tak nejen větší komfort, ale i nekompromisní zaměření na sportovní dynamiku.
Čtyřmístný vůz má na první pohled velmi nízkou a širokou siluetu nabízející všem členům posádky pohodlí samostatných sedadel. S délkou 4,97 m a výškou 142 cm disponuje nadstandardním prostorem, který oceníte nejen na delších cestách.
Pro český trh byla určena cena 2 059 000 Kč.


JL, 3.5.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar