Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Porsche Cayenne E-Hybrid rozšiřuje řadu

Porsche dále rozšiřuje svou hybridní řadu pro nový typ Cayenne. Nový Cayenne S E-Hybrid jako třetí plug-in model luxusní řady SUV, který byl nedávno rozsáhle přepracován, přesvědčí jemně vyváženou jízdní dynamikou, komfortem a hospodárností.

Nový Cayenne S E-Hybrid je třetí elektrifikovanou variantou v modelové řadě a je umístěn mezi verze Cayenne E-Hybrid a Cayenne Turbo E-Hybrid. Porsche Cayenne S E-Hybrid je dostupný v karosářských variantách SUV a SUV Coupé a zaměřuje se na jemnou rovnováhu mezi každodenní použitelností a výkonem. Hybridní technologie nového Cayenne, rozsáhle revidovaná na začátku tohoto roku, také poskytuje této modelové variantě další vylepšený elektrický dojezd a krátké doby nabíjení díky inteligentnímu řízení toku energie.

V Cayenne S E-Hybrid funguje přepracovaný turbmotor V6 s 260 kW/353 k, spolupracující s elektromotorem o výkonu 130 kW/176 k. Společně dosahují systémového výkonu 382 kW (519 k) a maximálního točivého momentu systému 750 Nm. Vysoký potenciál se odráží v jízdním výkonu. Cayenne S E-Hybrid zrychlí z 0 na 100 za 4,7 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 263 km/h.


Nové vzduchové odpružení a delší dojezd

U Cayenne S E-Hybrid přispívá standardní adaptivní vzduchové odpružení ke kombinaci zvýšeného výkonu a většího jízdního komfortu. Jeho inovativní 2-komorová/2-ventilová technologie umožňuje obzvláště široké spektrum tuhosti pružin, které sahá od extrémně pohodlného po vysoce sportovní, dynamické chování. Nové modely S E-Hybrid přitom těží z optimalizace hybridního systému aktuální generace Cayenne. Čistě elektrický dojezd (EAER City) až 90 km umožňuje většinu každodenních městských jízd bez emisí. Porsche tento dojezd umožňuje s kapacitou baterie 25,9 kWh. Nová palubní AC nabíječka plně nabije Cayenne S E-Hybrid za méně než dvě a půl hodiny při vhodném zdroji energie s nabíjecí kapacitou až 11 kW.


Vizuálně se Cayenne S E-Hybrid také hladce integruje do stávající modelové řady. Standardně má 20palcová kola Cayenne S a je vybaven výfukovým systémem se dvěma dvojitými koncovkami z broušené nerezové oceli. Jako SUV má Cayenne S E-Hybrid vnější paket Silver a jako kupé pak paket Black. Při jízdě v noci podporují bezpečnost a pohodlí standardní LED Matrix světlomety. Nové, inovativní HD Matrix LED světlomety jsou k dispozici jako volitelná výbava.


Mezi standardní prvky, na které se řidič může těšit v interiéru, patří v osmi směrech nastavitelná sedadla, paket Sport Chrono včetně přepínače režimů pro volbu jízdního programu, sportovní pedály z nerezové oceli a také paket interiéru Diamar lakovaný Silvershade. Řidič také těží z dalších funkcí v aplikaci My Porsche, včetně nových funkcí v Apple CarPlay®. Porsche je prvním výrobcem automobilů, který umožňuje snadnější přístup k funkcím vozu v rámci CarPlay®. V novém Cayenne S E-Hybrid poskytuje větší pohodlí nová volitelná obrazovka pro spolujezdce, která zahrnuje funkce videa ve voze, a také nová nabídka systému kvality vzduchu, který je navržen tak, aby odfiltroval částice a nebezpečné látky.


Nové modely Cayenne S E-Hybrid je možné objednat ihned. Dodávky budou zahájeny v listopadu 2023.Porsche 27.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar