Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Porsche ČR s novinkami ID na e-SALONU

Porsche Česká republika představuje na veletrhu e-SALON, který se koná v Praze od 10. do 13. listopadu 2022, inovativní produkty koncernu Volkswagen pro mobilitu s nulovými emisemi. Největšími hvězdami budou poprvé v ČR vystavované modely Volkswagen ID.

Buzz a ID. Buzz Cargo spolu se studií ID. SPACE VIZZION, jež je předobrazem jednoho z připravovaných přírůstků do rodiny elektricky poháněných modelů ID.


Značka CUPRA láká na zážitky ze sportovní jízdy nejvýkonnější verzí elektromobilu Born s paketem e-Boost. S elektromobilitou úzce souvisí také nabíjení. Odpovědí společnosti Porsche Česká republika je široké portfolio produktů a služeb značky MOON, která dá na e-SALONu v Letňanech nahlédnout do budoucnosti prototypem obousměrné nástěnné nabíječky a modulárním akumulátorovým systémem pro domácnosti.


Koncern Volkswagen pokračuje ve své úspěšné globální elektrické ofenzivě. Počet elektromobilů dodaných zákazníkům v průběhu prvních devíti měsíců letošního roku se zvýšil o 25 % na 366 400 vozů, a to za situace přetrvávajících problémů s dodávkami některých dílů.


Podíl bateriových elektromobilů na celkových dodávkách koncernu tak vzrostl už na 6 %, což je o téměř dva procentní body více než v roce 2021. Největšími trhy jsou Evropa (211 900 elektromobilů), následují Čína (112 700) a USA (28 900).


Nejprodávanějšími jsou Volkswagen ID.4/ID.5 se 122 600 vozy. V České republice se za 10 měsíců roku 2022 přiblížil podíl registrací bateriových elektromobilů na celkovém trhu osobních automobilů ke dvěma procentům (celkem 3156 vozů). Přestože je tento ukazatel pětkrát nižší, než je průměr EU, podíl elektromobilů i na českém trhu roste – meziročně o téměř jeden procentní bod. Volkswagen je na českém elektromobilovém trhu nejúspěšnější značkou mezi importéry s 339 registracemi bateriových elektromobilů (2021: 229) a za domácí Škodou druhý absolutně.


Značky Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy představují na veletrhu aktuální portfolio svých elektricky poháněných modelů od ID.3 přes ID.4 a ID.5 až po nový ID. Buzz v osobní i v užitkové verzi ID. Buzz Cargo. Velkou pozornost bude přitahovat také studie elektromobilu ID. SPACE VIZZION, která předjímá sériově vyráběný model ID.7 Shooting Brake, s jehož premiérou se počítá v roce 2024. První karosářskou variantou modelové řady ID.7 bude ID.7 Fastback odvozený od koncepčního vozu ID. AERO. Uvedení první čistě elektrické limuzíny v segmentu B na český trh je plánováno na září 2023. Výrobce slibuje výkon až 250 kW, dojezd na jedno nabití až 700 km a rychlé doplňování elektrické energie nabíjecím výkonem až 200 kW.


Na e-SALONu vystavená studie elektromobilu Volkswagen ID. SPACE VIZZION nabízí typické vlastnosti automobilu kategorie „gran turismo“ ve spojení s velkorysým a variabilním vnitřním prostorem SUV. Dominantou interiéru je 15,6“ dotykový displej umístěný volně v prostoru před tělesem digitalizované přístrojové desky s intuitivním ovládáním, jejíž součástí je průhledový displej s rozšířenou realitou. Technickým základem studie je modulární platforma MEB pro elektromobily koncernu Volkswagen. Elektrický pohon všech kol 4MOTION s celkovým výkonem až 250 kW zajistí za všech podmínek mimořádnou jízdní dynamiku. Elektrické „gran turismo“ zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 s, ale současně nabídne také pozoruhodnou hospodárnost. Důsledná optimalizace aerodynamiky se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,24 prodloužila dojezd na jedno nabití sady akumulátorů o celkové kapacitě 82 kWh až na 590 kilometrů (WLTP).


Zcela nový Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo je jako ikonický Bulli pro novou éru mobility pozoruhodnou fúzí minulosti, současnosti a budoucnosti. Elektrický pohon a promyšlený koncept interiéru umožňuje ještě lepší využití obestavěného prostoru. Osobní verze nabízí variabilní zavazadlový prostor o objemu 1121 až 2205 litrů, zatímco užitková varianta Cargo, ověnčená titulem „International Van of the Year 2023“, poskytuje nákladový prostor o objemu 3,9 m3 a užitečnou hmotnost 650 kg. Volkswagen činí s modelem ID. Buzz další významný krok na cestě k autonomní jízdě nabídkou 30 vzájemně provázaných asistenčních systémů v čele s nejnovější generací asistenta „Travel Assist se sdílenými daty“ a parkovacího asistenta Plus s pamětí. Stejně jako ostatní modely ID. je i ID. Buzz předáván zákazníkům s neutrální bilancí emisí CO2 a významným podílem recyklovaných materiálů.

CUPRA vstoupila do světa elektromobility v duchu hodnot své značky – dynamicky. Dokládá to i CUPRA Born e-Boost na letošním veletrhu e-SALON. Nejvýkonnější varianta prvního 100% elektrického modelu CUPRA se může pochlubit novým softwarem, pozoruhodnými jízdními výkony, dojezdem prodlouženým až na 552 km a ještě snadnějším nabíjením. Elektromotor poskytuje krátkodobě nejvyšší výkon 170 kW (231 k) a točivý moment 310 N.m. Paket e-Boost se na českém trhu dodává ve spojení s akumulátorovou baterií o kapacitě 58 kWh nebo
77 kWh.

Koncern Volkswagen nabízí zákazníkům kromě elektromobilů také veškeré potřebné produkty a služby nezbytné pro jejich provoz. Oblast nabíjení má na starosti značka MOON, která na veletrhu e-SALON 2022 premiérově představí prototyp obousměrné nástěnné nabíječky. Ta umožní nejen nabíjení elektromobilu, ale také přenos elektrické energie opačným směrem, z akumulátorové baterie do elektrické sítěK podobnému účelu bude sloužit také zcela nový modulární akumulátorový systém pro domácnosti, do něhož se budou ukládat přebytky energie z domácí fotovoltaické elektrárny k pozdějšímu využití.


V roce 2023 rozšíří portfolio koncernových elektromobilů modernizovaný Volkswagen ID.3 a nová velká limuzína Volkswagen ID.7 Fastback. Audi představí nové modely Q8 e-tron a Q6 e-tron, první model Audi na nové platformě PPE. CUPRA rozšíří své elektrické portfolio o atraktivní sportovní SUV Tavascan a Volkswagen Užitkové vozy přidá do nabídky prodloužený model ID. Buzz Long. A velkou produktovou ofenzivu připravujeme i pro další roky!“VW 10.11.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar