Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Porsche ČR představuje atraktivní novinky

Porsche Česká republika, největší dovozce osobních a užitkových vozů do Česka, přichystala pro pátý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON, řadu atraktivních novinek pro trvale udržitelnou mobilitu.

Mezi českými výstavními premiérami vyniká aerodynamická limuzína Volkswagen ID.7 spolu se sportovní studií Volkswagen ID. GTI Concept a progresivním SUV kupé CUPRA Tavascan. Volkswagen Užitkové vozy zaměřuje pozornost na univerzálnost MPV ID. Buzz a lehké užitkové verze ID. Buzz Cargo. To vše a ještě mnohem více naleznou návštěvníci v expozici společnosti Porsche Česká republika na oblíbeném veletrhu, který v loňském roce přilákal více než 20 000 lidí.

Návštěvníci si budou moci poprvé prohlédnout elektrickou limuzínu Volkswagen ID.7, jejíž předprodej na českém trhu byl již zahájen. Fanoušky sportovní jízdy potěší studie Volkswagen ID. GTI Concept, která vychází z koncepčního vozu ID.2all, jehož sériová podoba se pod označením ID.2 představí v roce 2025. S horkou novinkou míří na
e-SALON také mimořádně úspěšná značka CUPRA. Její elektricky poháněné SUV kupé Tavascan boří svým odvážným konceptem zažitá pravidla.

To však není zdaleka všechno. Volkswagen se jako lídr v elektromobilitě opírá o průběžně zdokonalované modely rodiny ID., které si již našly i v České republice řadu spokojených zákazníků. Po modelu ID.3 prošly nedávno modernizací také modely ID.4 a ID.5 se zcela nově vyvinutou generací informačních a zábavních systémů, vylepšeným ovládáním a prodlouženým dojezdem. Například ID.5 ujede na jedno nabití až 556 km.

Značka Volkswagen Užitkové vozy připravila speciálně pro e-SALON „limitovanou edici 260“ na základě modelu ID. Buzz, která zákazníkům přinese cenové zvýhodnění až 260 000 Kč a opravdu luxusní výbavu zahrnující mimo jiné adaptivní světlomety IQ.Light–Matrix LED, elektrické ovládání dveří nebo vyhřívání volantu i sedadel. Zájemci o užitkovou verzi ID. Buzz Cargo si na letňanském výstavišti budou moci důkladně prohlédnout exponáty s prakticky řešenými vestavbami pro rozmanitá použití, například pro přepravu chlazeného zboží. ID. Buzz je totiž charakteristický nejen nulovými lokálními emisemi a tichým provozem, ale také univerzálností, díky níž se modely Transporter, jejichž odkaz ID. Buzz přenáší do elektrické éry, staly v uplynulých více než sedmi desetiletích nesmrtelnými automobilovými legendami.

Sportovně laděná CUPRA v národní premiéře představuje nový model Tavascan s dojezdem až 547 km a ve vrcholné verzi s nejvyšším výkonem 340 k. Dále vystavuje svůj první 100% elektromobil Born, který je již v globálním měřítku druhým nejprodávanějším modelem značky. I tento stylový automobil s elektrickým pohonem mohou čeští zákazníci získat za velmi výhodných podmínek, pokud si vyberou z atraktivní nabídky skladových vozů.

Nechybí ani expozice značky MOON, která nabízí soukromým i firemním zákazníkům individuální řešení pro jejich přechod na elektromobilitu. Tyto služby zahrnují nejen dodávky samotného zařízení, ale také posouzení místa pro instalaci, vlastní montáž a v neposlední řadě i zprostředkování dodávek elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Návštevníci si budou moci prohlédnout kompletní nabídku značky MOON, počínaje chytrými kabely, přes wallboxy až vysokovýkonnou DC nabíjecí stanici s výkonem 200 kW, jejíž výkon může v některých konfiguracích dosáhnout až 400 kW.Porsche ČR 9.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar