Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pontiac G8 - světová premiéra v Chicagu

Na právě zahájené Chicago Auto show debutuje nový Pontiac G8, který by se měl na americkém trhu objevit počátkem roku 2008. Ovšem v Americe se vyrábět nebude, nýbrž v závodě Holden v australském Adelaide.

Základem cestovního sedanu, je platforma s pohonem zadních kol, vyvinutá australskou firmou Holden, původně pro Chevrolet Camaro. Pod přední kapotu pětimístné karosérie uložili konstruktéři jeden ze dvou vysoce výkonných benzinových motorů.
Jednak vidlicový šestiválec 3.6 s výkonem 261 k a točivým momentem 339 N.m. Silnější typ, pokřtěný jako G8 GT, pohání výkonnější šestilitrový vidlicový osmiválec s hodnotami 362 k a 530 N.m. Obě pohonné jednotky jsou kombinovány se šestistupňovou samočinnou převodovkou, pro V8 přichází v úvahu také šestistupňová mechanická převodovka.
Showcar, který je však velice podobný definitivní verzi, používá 20“ kola, ale v sérii vyjede na 18“ nebo 19“ kolech s pneumatiky šíře 245.
Vozy jsou vpředu i vzadu osazeny spoilery, osmiválec čtyřmi koncovkami výfuku, šestiválce pouze dvěma, stejně jako nasávacími otvory na přední kapotě.

JL, 9.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar