Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pirelli uvádí novou celoroční pneumatiku

Pirelli uvádí na trh novou celoroční pneumatiku Cinturato All Season SF2, která je díky adaptabilnímu dezénu bezpečnější a přizpůsobí se každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Vyhovuje požadavkům kladeným na zimní pneumatiky a zprostředkovává bezpečný pocit z jízdy za jakýchkoliv podmínek.

BEZSTAROSTNÁ PNEUMATIKA PRO CELÝ ROK

Nové celoroční Cinturato je vybaveno nejnovější technologií nejvyšší úrovně. Poprvé využívá takzvaný adaptabilní dezén − systém, kombinující vlastnosti směsi a konstrukce běhounu s cílem maximalizovat bezpečnost a všestrannost pneumatiky. Kromě toho je pneumatika k dispozici rovněž s technologiemi Seal Inside a Run Flat, které řidičům umožňují pokračovat v jízdě i v případě defektu. A dostupná je také varianta Elect určená pro elektrická a plug-in hybridní vozidla.

Cinturato All Season SF2 je dostupná v 65 rozměrech od 15 do 20 palců. Určena je pro moderní městské automobily od nejnovějších crossoverů až po středně velké sedany. Na bočnici najdete symbol M+S spolu s označením 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake), prokazující vynikající výkon pneumatiky i v zimních podmínkách.

Nejnovější člen řady Cinturato je ideální pro řidiče, kteří svá auta používají především ve městech, nežijí v horských oblastech, obvykle jezdí za mírného počasí a najedou přibližně 25 tisíc km ročně. Design a směs pneumatiky dosahují rovnováhy, díky které funguje skvěle jak při nízkých a vysokých teplotách, tak i na mokrém a suchém asfaltu. Nabízí výborný celkový výkon a širokou míru všestrannosti.


BEZPEČNOST, DELŠÍ ŽIVOTNOST A NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA

Cinturato All Season SF2 zaručuje nejlepší výkon za jakékoliv jízdní situace s ohledem na všechna čtyři roční období – test TÜV SÜD v této oblasti Cinturatu nedávno udělilo ocenění Performance Mark. Výsledek potvrdila i další německá organizace Dekra. Pneumatika Cinturato All Season SF2 vykazovala ve srovnání se svými přímými konkurenty dokonalou kontrolu díky kratší brzdné dráze za sucha a lepší ovladatelnosti na sněhu − stejně tak prokázalo i vynikající brzdný výkon na mokrém a zasněženém povrchu. Ve srovnání se svým předchůdcem Cinturato All Season Plus je brzdná dráha za sucha kratší průměrně o 3,5 metru a za mokra o dva metry. Výkon je ve srovnání s předchozí verzí vylepšen také na sněhu, a to ať jde o ovladatelnost nebo brzdění (zkrácení činí přibližně 1 m).

Profil a struktura, stejně jako nový design dezénu, umožňují optimální jízdní vlastnosti spolu s rovnoměrnou kontaktní plochou, což ve srovnání s předchozím modelem zvyšuje životnost pneumatik až o 50 procent. Tohoto působivého výsledku bylo dosaženo použitím nových materiálů ve směsích a zlepšené lokalizované tuhosti dezénu.
Ve srovnání se svými hlavními konkurenty poskytuje směs adaptabilního dezénu nové generace nižší valivý odpor. Speciální složení a dezén přinášejí benefit pro životní prostředí a zároveň umožňují snížit hlučnost na minimální úroveň.


ADAPTABILNÍ PNEUMATIKA

Konstrukce a materiálová směs umožňuje vynikající brzdný výkon za různých jízdních a povětrnostních podmínek. Dokáže se přizpůsobit teplotním špičkám v zimě i v létě a zajistí vždy bezpečnou mobilitu. Při nízkých teplotách zůstávají drážky dezénu otevřené, aby poskytovaly lepší brzdění na sněhu. Za mokra a sucha se naopak uzavírají, zpevňují bloky běhounu a vytvářejí lepší přilnavost k povrchu vozovky.

Adaptabilní systém vychází z 3D technologie drážek dezénu, které rozpoznají, jestli je nebo není na silnici sníh – uzavřením drážek se zimní dezén transformuje na letní a umožní lepší kontrolu nad vozidlem za mokra i sucha. Konstrukce laterálních drážek společně se širokým centrálním kanálkem garantují efektivní odvod vody při deštivém počasí a zlepšují tak bezpečnost a rezistenci vůči akvaplaninku.

Materiálová směs dokáže přizpůsobovat své dvě hlavní charakteristiky v závislosti na počasí: v zimních podmínkách je měkká a adaptabilní, za sucha tuhá a stabilní. Vše je možné díky inovativním složkám samotné sloučeniny, včetně dvoufázových polymerních materiálů chemicky spojených částicemi siliky, ze kterých je pneumatika vyrobena. Zároveň dosahuje nižšího valivého odporu ke snížení spotřeby paliva nebo delší dojezd baterie elektrických aut.DLOUHÁ TRADICE ŘADY CINTURATO

Již více než 70 let se řada Pirelli Cinturato zaměřuje na bezpečnost a efektivitu. Marketingové oddělení o Cinturatu tehdy psalo jako o „úžasné nové pneumatice s vlastním vnitřním bezpečnostním nárazníkem“, která obouvala nejlepší vozidla 50. let minulého století. Pneumatika musela poskytovat nejvyšší možnou úroveň přilnavosti, aby vyhovovala automobilům jako Ferrari 250 GT, 400 Superamerica, Lamborghini Miura, Maserati 4000 a 5000.
Postupně došlo k představení prvních nízkoprofilových pneumatik ještě s lepším výkonem, které dosáhly velkých úspěchů především v rallyeových soutěžích. Díky těmto skvělým výsledkům došlo k vyvinutí nové verze s inovativním radiálním nárazníkem, které následně vedly až k typu Cinturato P7 − ten přinesl průlom s 0° nylonovým nárazníkem a hlavně s ultra nízkým profilem. Cinturato P7 bylo nadále vylepšováno a nové varianty následovaly – například Cinturato P6 a P6000.

V roce 2000 přišla nová verze pneumatiky Cinturato P7, jejíž hlavní výhodou byla redukce toxických emisí a celkový vliv na nižší spotřebu paliva. Skvělý výsledek této letní pneumatiky umožnila spolupráce s těmi nejlepšími výrobci automobilů. Díky inovativní směsi, obsahující formu tzv. mechanické inteligence, dokáže tato pneumatika změnit své chování podle provozních teplot. Bylo u ní dosaženo vysoké úrovně bezpečnosti za sucha i za mokra. Cinturato Winter následně doplnilo řadu pneumatikou určenou pro dynamické řidiče, kteří v zimě najedou velké množství kilometrů a z tohoto důvodu požadují ten nejlepší možný výkon i za zimních podmínek.PR 7.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar