Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot - tři světové premiéry v Ženevě

Na autosalonu v Ženevě odhalí Peugeot tři nové siluety modelové řady 207, sportovní vůz SUV, model 4007 a 26 sériových a 6 koncepčních vozů včele s 207 SW Outdoor nebo 4007 Holland&Holland.

Dvě nové verze – 207 CC a 207 RC budou v blízké době nabídnuty veřejnosti, zatímco model 207 SW Outdoor ilustruje, jak by mohla vypadat budoucí nabídka, věnovaná dynamickému využití volného času.
Koncept přebírá výrazné znaky konceptu SW, tzn. prosklenou panoramatickou střechu, výklopné zadní sklo, variabilitu a prostornost. Lehkost, technologie a modernost charakterizují model 207 SW Outdoor a jsou odpovědí na požadavky zákazníků, vyhledávající vůz pro volný čas a víceúčelové využití.
Model 207 CC, odhalovaný ve světové premiéře, se chystá otevřít novou stránku historie vozů kupé kabriolet značky Peugeot, přičemž navazuje na 206 CC.
Věrný tradici zrozené s modelem 205 GTi navazuje Peugeot na mýtus malého sportovního vozu 207 RC s novým přeplňovaným motorem 1.6 THP s přímým vstřikováním paliva o výkonu 175 k a s točivým momentem 240 Nm při 1600/min.

S modelem 4007 představuje Peugeot nový prostor pro automobilové potěšení a výlety do terénu. Výsledek spolupráce s Mitsubishi Motors Corporation prezentuje styl, o jehož příslušnosti ke značce Peugeot není pochyb: přední maska s typickými rysy divoké šelmy vyjadřuje sílu a sportovní charakter vozu. Podvozkové části jsou upravené s ohledem na potenciál dynamického a ekologického motoru 2.2 HDI FAP (156 k, 380 Nm). Model 4007 zosobňuje syntézu mezi každodenním dobrodružstvím a potěšením z jízdy. Na stánku je doprovázen svým konceptem 4007 Holland&Holland. Jeho exkluzivita stylu spočívá ve spojení neokázalé elegance a dynamiky. Vůz prezentovaný na 20“ kolech je podbarven elegantním bronzovým odstínem a koženými prvky. Interiér je potažen býčí kůží ebenové a zelené barvy Chartreuse s dvojitě prošívanými švy na palubní desce, sedácích a výplních dveří a doplněna dekorativními prvky z černého chromu.
Angažovanost Peugeotu ve prospěch životního prostředí dokládá mj. řada motorů vybavených špičkovými technologiemi, schopné optimalizovat výkony a snižovat spotřebu a úroveň emisí CO2. Představeny budou dvě verze nového benzinového motoru 1.6 vyvinuté ve spolupráci s BMW Group: 1.6 THP turbo s přímým vstřikováním paliva o výkonu 110 kW (150 k) a 128 kW (175 k).
Čtyři motory HDI reprezentují know-how značky Peugeot v oblasti dieselových motorů, technologie, využívané všemi modely. Ve spojení s filtrem pevných částic FAP poslední generace jsou tyto motory navíc velkým přínosem k ochraně životního prostředí. S téměř 1,4 milionu prodaných modelů s filtrem FAP je Peugeot v tomto směru světovým lídrem.

Ve čtvrtém ročníku Soutěže Designu Peugeot byli amatérští designéři vyzváni, aby zaslali prostřednictvím Internetu své vize vozu P.L.E.A.S.E: koncept vozu poskytujícího pravý Požitek z jízdy - pro svou Lehkost, Efektivnost, dosAžitelnosti, jednoduchoSt a Ekologii.Návštěvníci autosalonu naleznou expozici vyhrazenou návrhům deseti finalistů této soutěže, do které bylo tentokrát přihlášeno více než 4000 projektů, což převyšuje všechny dosavadní ročníky.

JL, 14.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar