Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot na autosalonu v Paříži

Značka Peugeot od 17. do 23. října 2022 vystaví své novinky na mezinárodním autosalonu na výstavišti Porte de Versailles v Paříži. Značka se představí před francouzským publikem, které ji dle průzkumů vyhlásilo preferovanou francouzskou značkou v rámci všech kategorií produktů.

Pro letošní autosalon si Peugeot zvolil heslo „Everything is more beautiful with Allure“. V tomto duchu představí na stánku o rozloze 900 m2 v hale 4 ve světové premiéře tři modely, které demonstrují urychlení elektrifikace nabídky i vynalézavost samotné značky:


•Inovativní Peugeot 408 bude vystaven netradičním způsobem, a to ve velké průhledné kouli, umožňující prohlédnout si vůz ze všech úhlů.

•Peugeot E-208 předvede svůj mimořádně účinný 100% elektrický pohon zvyšující výkon o 15 % a dojezd o 10,5 %.

•A jako důkaz svého odhodlání elektrifikovat všechny svá prostředky mobility Peugeot odhalí 100% elektrický skútr Peugeot e-Streetzone, který je schopen ujet na jedno nabití až 112 km.


Elektrifikaci v supersportovní podobě bude v Paříži demonstrovat závodní Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, který se představí ve výstavní premiéře. Společnost mu bude dělat Peugeot 508 PSE s hybridním pohonem o výkonu 360 k, který vyvinul stejný tým designérů a inženýrů.

Na dalším stánku značky Peugeot umístěném v hale 3 se budou moci návštěvníci seznámit s technologií vodíkových palivových článků. Bude zde vystaven Peugeot E-Expert Hydrogen, který si zájemci o testovací jízdu budou moci v průběhu autosalonu vyzkoušet v běžném provozu.

V neposlední řadě poskytne Peugeot návštěvníkům veletrhu možnost setkat se během dnů, kdy je autosalon otevřený pro veřejnost, s některými ze svých nejprestižnějších partnerů: s piloty vozu Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, s hráči ragbyového klubu Stade Toulousain a s Miss Francie 2022.

Peugeot na autosalonu 2022 opět předvede svou vynalézavost a schopnost rychle elektrifikovat svou širokou nabídku produktů mobility. Hlavní hvězdou bude inovativní Peugeot 408, který se představí v působivé scénografii. Pařížský autosalon se v říjnu 2022 po dlouhých čtyřech letech čekání konečně vrátí na výstaviště do Porte de Versailles a Peugeot si toto setkání s francouzskou a evropskou veřejností nenechá ujít.Peugeot 408

Kromě čtyř vozů Peugeot 408, které si budou moci návštěvníci prohlédnout, si jistě získá pozornost i vůz instalovaný v kouli nazvané „La Sphère“, pozoruhodné konstrukci vysoké přes 6 metrů, která je průhledná a otočná a umožňuje návštěvníkům prohlédnout si vůz ze všech úhlů. „La Sphère“ byla poprvé instalována v červenci v muzeu Louvre Lens pro natáčení videí, která byla 4. srpna zveřejněna na sociálních sítích. Na autosalonu bude tento nevšední umělecký objekt k vidění po celý týden.

Nový Peugeot 408 poskytne návštěvníkům autosalonu nový důkaz vynalézavosti týmů Peugeot. Vůz se zcela novou siluetou zaujme výsadní postavení v segmentu C. Je prvním svého druhu jak v historii značky, tak i na současném automobilovém trhu.

Tento výjimečný fastback je překvapující a originální. Nabízí kromě svého postoje šelmy a jedinečného vzhledu také technickou dokonalost zaměřenou na efektivitu a inteligentní elektrifikaci se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 180 k a 225 k. Jeho silnou stránkou je i probouzení emocí prostřednictvím nejmodernějších technologií zajišťujících potěšení z jízdy a intuitivní používání.


Peugeot E-208

Z hlediska elektrifikace je značka Peugeot v předstihu před evropskou legislativou. V roce 2030 budou veškeré modely značky prodávané v Evropě 100% elektrické, což je o 5 let dříve, než požadují předpisy. Od roku 2023 budou všechny vozy Peugeot elektrifikované, tj. poháněné elektromotory, a to jako 100% elektromobily, hybridy, plug-in hybridy či vozy využívající k pohonu vodíkové palivové články.

Pro dosažení tohoto cíle Peugeot v roce 2023 urychlí uvádění elektrických a elektrifikovaných modelů na trh: modely 3008 a 5008 budou prvními vozy skupiny Stellantis, které dostanou zcela nový hybridní motor o výkonu 136 k, jenž dokáže snížit jejich spotřebu paliva o 15 %. A kromě hatchbacku Peugeot E-308 a kombi E-308 SW bude značka nabízet i novou verzi modelu E-208, který je od začátku roku nejprodávanějším elektromobilem ve Francii.

Nový Peugeot E-208, který využívá technologie modelu E-308, je opatřen novým elektromotorem o výkonu 115 kW/156 (+15 % výkonu) a baterii nové generace. To spolu s řadou evolucí, které od roku 2021 výrazně zlepšily jeho energetickou účinnost, zajistilo, že dojezd nového Peugeotu E-208 může přesáhnout až 400 km. Elektrická účinnost je výjimečná, s hodnotou pouhých 12,0 kWh/100 km (užitečná energie/dojezd), což je mezi elektromobily segmentu B nejlepší výsledek. Tento nový Peugeot E-208 bude k vidění na stánku značky Peugeot.


Peugeot 9X8

Jednou z hlavních atrakcí na stánku značky bude také Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, inovativní vůz, který je od července přihlášen do kategorie Le Mans Hypercar mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC). V roce 2023 se Peugeot s vozem 9X8 zúčastní výjimečné události, kterou bude 100. ročník závodu 24 hodin Le Mans.

Charismatický Peugeot 9X8 svým vzhledem šelmy vzbuzuje obdiv, současně ale díky svému hybridnímu pohonu (motor V6 se dvěma turbodmychadly a výkonem 707 k vzadu a elektromotor s výkonem 272 k vpředu) slouží jako laboratoř pro elektrifikaci silničních modelů Peugeot. Názornou ukázkou je model Peugeot 508 PSE, který je na stánku rovněž přítomen ve verzi SW. Sériový Peugeot 508 PSE o výkonu 360 k i závodní speciál 9X8 vyvinul stejný tým divize Peugeot Sport.Peugeot E-Expert Hydrogen

Vodíkový palivový článek, představující zajímavou technologii elektrifikace s nulovými emisemi, která je velmi vhodná pro intenzivně využívané velké užitkové vozy, je nabízen i ve středně velkém užitkovém voze Peugeot E-Expert Hydrogen. Velkou výhodou je, že vodík je možné natankovat během tří minut, což umožňuje dojezd na plně elektrický pohon v délce několika set kilometrů, nezávisle na době strávené dobíjením baterie.

Odborníci na palivové články budou přítomni ve speciálním stánku v hale 3 a bude možné absolvovat třicetiminutovou testovací jízdu s vozem Peugeot E-Expert Hydrogen v okolí Porte de Versailles v doprovodu technického specialisty značky.

Peugeot E-Expert Hydrogen má dojezd 400 km, výkon 100 kW a točivý moment 260 Nm a může přepravovat až 1 000 kg užitečného nákladu v nákladovém prostoru o objemu 6,1 m3.Peugeot e-Streetzone

Na stánku Peugeot v hale 4 poblíž informační stěny Peugeot e-Solutions věnované službám, které značka nabízí uživatelům svých elektrifikovaných vozů, si budou moci návštěvníci prohlédnout také nový elektrický skútr firmy Peugeot Motorcycles: Peugeot e-Streetzone.

Peugeot e-Streetzone demonstruje, že Peugeot rozšiřuje svou nabídku elektrifikované mobility i na jízdní kola a skútry. Bude k dispozici ve dvou verzích, s jednou nebo dvěma bateriemi, přičemž silnější varianta nabízí dojezd až 112 km v režimu ECO.

Peugeot e-Streetzone je vybaven vyjmutelnými bateriemi, které lze snadno a rychle dobíjet z jakékoli domácí zásuvky. Díky osvědčenému podvozku a jízdním vlastnostem je e-Streetzone značky Peugeot Motorcycles ideálním dopravním prostředkem pro centra měst.


Stánek Peugeot virtuálně


Vzhledem k tomu, že ne každý bude moci na autosalon do Paříže přijet, nabídne Peugeot všem zájemcům atraktivní digitální zážitek ze svého stánku, navíc s exkluzivním a inovativním obsahem.

Jakmile uživatelé vstoupí na platformu LeSalon.Peugeot.fr, ocitnou se v přijímací hale vyzdobené v barvách stánku Peugeot na pařížském autosalonu.Peugeot 13.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar