Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot Partner v novém vydání

Peugeot přináší do segmentu dodávek převratnou změnu účinným a dynamickým přístupem a širokou nabídkou. Harmonicky propojuje všestrannost užití vozu s potěšením z řízení, což je základní podstatou DNA značky.

Kabina překvapuje špičkovým provedením interiéru, což doposud bylo výsadou osobních automobilů. Vůz je vybaven novými, užitečnými a velice inovativními technologiemi, které usnadňují řízení a činí ho instinktivním a bezpečným.

Spíše než jako další novinka ve vybavení vozu se Peugeot i-Cockpit® jeví jako odpověď na požadavky uživatelů hledajících zvýšení kvality a produktivity své práce.
K přednostem kabiny patří:


Kompaktní volant se dvěma plochými díly pro lepší uchopení a ovladatelnost


Vyvýšená přístrojová deska umístěná v zorném poli řidiče umožňuje číst důležité informace a nespouštět přitom oči z cesty


Kapacitní dotykový displej 8" umístěný do středu palubní desky je natočený směrem k řidiči a poskytuje mu permanentní přístup k hlavním funkcím, jimiž nastavuje svůj komfort: rádio, navigace, nastavení vozu, telefon…


Peugeot Partner je vybaven dvěma kamerami Jedna ve stojce vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce a druhá v horní části zadních dvoukřídlových dveří.

Kamery zajišťují:

boční pohled na stranu spolujezdce a hlídání mrtvého úhlu;

pohled na okolí za vozem pro snazší manévrování ve skladech, na staveništích s mnoha překážkami a v městském prostředí.


Záběry kamer jsou promítány na displej nacházející se na místě vnitřního zpětného zrcátka pro okamžité přiblížení okolního prostředí, lepší schopnost reagovat a posílení bezpečnosti.
Peugeot Partner, disponující velkou nosností a užitečným nákladovým prostorem, je vybaven indikátorem přetížení . Funguje jednoduše, ale účinně: hmotnost nákladu je automaticky zvážena při nastartování vozu, přičemž je možné také vážení u stojícího vozu.
Jakmile náklad vozu dosáhne 90% hranici povolené hmotnosti, rozsvítí se na ovladači bílá LED žárovka. Přesáhne-li tuto hranici, rozsvítí se žlutá LED žárovka a zároveň se objeví vizuální výstraha.

Ukazatel přetížení je praktický a účinný nástroj pro záruku bezpečnosti. Tím, že upozorní na přetížení vozu, zamezí zhoršení jeho jízdních vlastností a sníží rizika, která jsou s tím spojena, jako např. defekt pneumatiky, ztráta kontroly nad vozem, předčasné opotřebování vozu, vyšší spotřeba paliva či riziko pokuty.
Tento příplatkový doplněk výbavy je na trhu lehkých užitkových vozů napříč segmenty unikátní.


Seznam technologických prvků výbavy je úctyhodný a v tomto segmentu nevídaný. Vyrovná se vozu SUV Peugeot 3008 a jeho součástí jsou :


Elektrická parkovací brzda

Rozšířený systém rozpoznávání dopravního značení

Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu

Systém sledování pozornosti řidiče prostřednictvím kamery Pokud systém zjistí pokles pozornosti řidiče, upozorní ho zvukovým a vizuálním signálem.

Access Safety Brake

Automatické přepínání dálkových světlometů na potkávací

Couvací kamera „Visiopark 180°“ přenáší na displej okolí za vozem v úhlu 180°, s možností klasického zobrazení 180° (ptačí perspektiva) nebo „zoom“ s přiblížením překážky.


Sledování mrtvého úhlu

Hands-free přístup a startování vozu.

Konektivitu zajišťuje velký barevný dotykový displej 8" , natočený na řidiče a umístěný na dosah ruky. Jeho součástí jsou dva porty USB, jack konektor, připojení Bluetooth. Systém doplňuje funkce Mirror Screen, kompatibilní s protokoly Mirror Link®, Apple Carplay™ a Android Auto™. Dalším moderním doplňkem z oblasti konektivity je bezdrátová nabíječka na chytrý telefon .

3D navigační systém v češtině je propojen s hlasovým ovládáním a umožňuje jednoduché a intuitivní vyhledávání bodů zájmu.

Interiér odpovídá designu osobních vozů Peugeot, je ergonomicky řešený a všestranný. Četné úložné prostory mu dodávají bezchybnou funkčnost. Zrak upoutá palubní deska, která je součástí uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit®, a na níž se vše nachází na dosah ruky, aby se řidič mohl co nejlépe soustředit na řízení. Myšleno bylo také na usnadnění čištění vozu, takže u verzí Active a Polocombi jsou součástí sériové výbavy kaučukové podložky pod nohy .

Rozměry vozu s délkou 4,40 m u verze L1 garantují délku ložné plochy 1,81 m a odpovídají standardu segmentu. Tato délka umožňuje naložit dvě europalety o kapacitě od 3,30 m3 do 3,80 m3 podle verze.

Tyto hodnoty jsou ještě vyšší u verze L2, jejíž délka činí 4,75 m (+ 35 cm). Nabízí délku ložné plochy 2,16 m a objem nákladového prostoru mezi 3,90 m3 a 4,40 m3.

Hodnota užitečného zatížení je v segmentu nejvyšší a pohybuje se od 650 kg do 1 000 kg, a to jak u verze L1, tak u verze L2.

Pro bezpečné upevnění nákladu je v základní výbavě k dispozici 6 úchytných kroužků a 4 další mohou být volitelně přidány do poloviční výšky. K dispozici je zásuvka 12 V a posílené osvětlení prostřednictvím 6 LED žárovek.

Přístup je zajištěn bočními posuvnými dveřmi (volitelně), úplné otevření je možné zadními dvoukřídlovými dveřmi (2/3–1/3, volitelně výklopné dveře).

Podle zvolené verze může být Partner vybaven nastavitelnou lavicí Multiflex umožňující několikeré nastavení vnitřního prostoru:


Dopředu se mohou posadit 3 osoby.

Uvnitř je možné dosáhnout ploché podlahy, navýšit objem nákladového prostoru o 400 l a ložnou plochu prodloužit až na 3 m ve verzi L1 a na 3,35 m u verze L2, přičemž je možné zachovat místo pro přepravu dvou osob díky sklopnému postrannímu sedadlu pro spolujezdce.


Sedák postranního sedadla jde sklopit, což umožňuje přepravovat vysoký náklad.

Z vozu je možné si učinit mobilní kancelář díky podložce na psaní zabudované do sklopného opěradla prostředního sedadla.

Pod sedákem prostředního sedadla se nachází úložný prostor uzamykatelný visacím zámkem.

Zcela poprvé nabízí Partner u délky L2 možnost verze Polocombi z výroby. Lavice byla převzata z nového vozu Peugeot Rifter pro zajištění komfortu a prostoru na nohy, který je v rámci segmentu rekordně velký. Unikátní v této kategorii je také sklopná druhá řada sedadel zajišťující velký přepravní prostor při zachování sedadla spolujezdce. Toto sedadlo je také sklopné do roviny, což usnadňuje přepravu dlouhých předmětů.

Úložné prostory pojmou celkově až 113 l a byly navržené pro všestranné využití. Nacházejí se na dosah ruky a jsou důmyslně rozprostřené po celé kabině: dolní přihrádka spolujezdce, zavazadlový prostor, úložný prostor nad hlavou řidiče a spolujezdců a horní přihrádka spolujezdce. Horní přihrádka spolujezdce zaujímá místo airbagu typu „bag in roof“ a může pojmout počítač s displejem 15", nebo je možné ji využít jako chladící prostor. Otvor pro kabel umožňuje počítač nabíjet přímo v úložném prostoru.

Účinnost motorů v nabídce je na nejvyšší úrovni. Splňují nejnovější normu Euro 6.c (Euro 6.2) a již nyní jsou připraveny vyhovět nadcházejícímu homologačnímu cyklu WLTP.


Nabídku benzinových motorů 1.2 PureTech tvoří:

PureTech 130 S&S s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8;
PureTech 110 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou.

Při uvedení vozu na trh v ČR budou v nabídce výhradně dieselové motory ve třech variantách:

BlueHDi 130 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou;
BlueHDi 100 S&S s pětistupňovou manuální převodovkou;
BlueHDi 75 s pětistupňovou manuální převodovkou.Nový PEUGEOT PARTNER bude uveden na trh v České republice na začátku roku 2019.


1Dotykový displej je součástí příplatkové výbavy pro všechny verze.
2 V rámci příplatkové výbavy pro verzi Active.
3 K dispozici později, jako příplatkový doplněk pro Access a Active.
4 Jednotlivé doplňky výbavy jsou k dispozici ve standardu či za příplatek dle dané verze, některé doplňky jsou vyhrazeny pro úroveň Active – viz ceník.
5 V rámci příplatkové výbavy pro všechny verze.
6 Za příplatek pro všechny verze výbavy.
7 Pro Access za příplatek.
8 Výklopné dveře jen pro délku L1.


NosnostDélkaMotorACCESS ACTIVEPOLOCOMBI*
650L11.6 BlueHDi 75390 000 435 000 -
650L11.6 BlueHDi 100415 000460 000-
650L11.5 BlueHDi 130 -495 000 -
1 000 L11.6 BlueHDi 75410 000455 000-
1000L11.6 BlueHDi 100435 000480 000-
1000L11.5 BlueHDi 130- 515 000 -
1000L21.6 BlueHDi 100455 000492 000485 000
1000L21.5 BlueHDi 130-527 000-
Polocombi bude v nabídce později

Peugeot 9.11.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar