Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Peugeot 301 - sedan pro mezinárodní trh

Peugeot vyrábí automobily již více než 100 let a automobilový svět obohatila a řadu sedanů (404, 504, 305, 405, 406, 407, 408, 508). Nový přírůstek do této řady má být rodinným, bezpečným a spolehlivým automobilem.

Sedan 301 nabízí osobitý design a moderní vzhled působící emotivně a robustně. Přizpůsobuje se veškerým typům uživatelských podmínek včetně extrémních (země s horkým nebo velmi studeným podnebím, nekvalitní silnice,…).
Díky délce 444 cm nabízí optimalizovanou a velkorysou architekturu, která mu dává náskok před konkurencí. Má tak vlastnosti, které slouží v tomto segmentu jako měřítko kvality:

- Rekordní prostornost na zadních sedadlech (rozvor 265 cm);
- Rekordní objem zavazadlového prostoru 506 litrů (210 l);
- Jízdní vlastnosti spojené s dobrou úrovní komfortu
- Řada prvků bezpečnostní výbavy: ESP, ABS, až 4 airbagy, nouzový brzdový asistent, ISOFIX, atd.


Nabídka zážehových a vznětových motorů poslední generace je rovněž přizpůsobena požadavkům cílových trhů. Motory jsou spojeny s manuálními, pilotovanými nebo automatickými převodovkami. Výkony se pohybují od 71 do 115 k:

- 1.2 l VTi 52 kW (71 k)/ s manuální nebo pilotovanou převodovkou
- 1.6 l HDi 68 kW (92 k) s manuální převodovkou
- 1.6 l VTi 85 kW (115 k) s manuální nebo automatickou převodovkou

Model 301 se tak stane po modelu 208 druhým vozem nabízeným s novou řadou zážehových tříválců (1.2 VTi).
Nový model nabízí moderní prvky výbavy na přání (elektronická klimatizace, autorádio MP3 s hands free sadou Bluetooth a připojením USB, zadní parkovací asistent, atd.), zajišťující vynikající úroveň komfortu na palubě.
Peugeot 301 se bude vyrábět v továrně ve španělském městě Vigo. Světovou premiéru bude mít na letošním pařížském autosalonu. Od listopadu bude zahájen jeho prodej v Turecku a poté v řadě dalších zemí: ve střední a východní Evropě, Rusku, na Ukrajině, v Řecku, v zemích Maghrebu, na Středním východě, zemích Perského zálivu, v Africe a některých trzích Latinské Ameriky.


JL, 25.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar