Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Peugeot 301 - konkurence pro Rapid

Nový Peugeot 301 má splnit zákaznické preference, jako jsou prostorný interiér a vhodnost vozu do ztížených podmínek. Tyto dva aspekty měli designéři neustále na zřeteli. Cílem bylo proměnit model 301 v měřítko kvality ve svém segmentu z hlediska prostornosti a odolnosti.

Inženýři absolvovali již ve fázi přípravy zadávacích podmínek projektu, dlouhé testovací jízdy na různých silnicích, po kterých budu jezdit budoucí zákazníci. Byly otestovány poškozené silnice, studené, teplé či vlhké klima.
Díky těmto znalostem a uznávanému know-how značky Peugeot, byli tvůrci vozu schopni správně nasměrovat své úsilí a vybrat to nejlepší, aby vytvořili automobil dokonale přizpůsobený nejrůznějším podmínkám. Pro Peugeot 301 jsou pak charakteristické následující vlastnosti:


Podvozek vhodný pro jízdu na silnicích se špatným povrchem pro zajištění vysokého komfortu

Vyšší počet upevňovacích šroubů pro větší robustnost,

Dvojí těsnění pro ochranu proti prachu a vlhkosti,

Elektronická klimatizace s funkcí max AC pro země s teplým klimatem,


Vyhřívaná spodní část čelního skla pro země se studeným klimatem,


Robustnost koncepce, propracovaná do nejmenších detailů, doplňuje vysoká kvalita montáže. Při výrobě ve španělském městě Vigo byly použity stejné standardy jako při výrobě Peugeotu 508. Za stejným účelem bylo ujeto 4 000 000 testovacích kilometrů.
Autoři koncepce vozu optimalizovali rozměry platformy použité pro 301 a dosáhli délky 444 cm. Rozvor byl zvýšen na 265 cm, což je v tomto segmentu rekord. Díky tomu se zvětšil prostor v kabině, jejíž rozměry jsou nyní v dané kategorii největší, a zavazadlový prostor získal velkorysé rozměry, nabízející objem vyšší, než má v nabídce konkurence. Objem zavazadlového prostoru je 640 l.
Prodej bude zahájen 1. listopadu v Turecku, poté bude následovat střední a východní Evropa, Rusko, Ukrajina, Řecko, země Maghrebu, střední Východ, země Perského zálivu, africké země, některé latinskoamerické trhy a Čína.


JL,24.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar