Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot 207 - automobil silných emocí

Nový Peugeot 207 přebírá „štafetu“ úspěšného nástupce populárního modelu 206, uvedeného na trh v roce 1998. Do konce roku 2005 se na celém světě prodalo přes 5 407 000 vozů. Tím byl pokořen prodejní rekord modelu Peugeot 205 - za 15 let se prodalo na 5 278 000 kusů.

 

Prodejní éra modelu Peugeot 206 však s příchodem nového modelu 207 nekončí, po jeho boku bude prodáván minimálně do roku 2008.

Nový Peugeot 207, jež je dílem designérů střediska Peugeot Style, se vyznačuje výraznou siluetou a pulzující dynamikou. Přední část modelu přebírá novou vizuální identitu značky Peugeot - široký otvor sání motoru ohraničují velké přední světlomety. Výrazným designérským prvkem jsou mohutný přední nárazník a prolisy na kapotě ve tvaru písmene V.

Ve srovnání se svým předchůdcem povyrostl ve všech směrech: celková délka modelu je 4,03 m, šířka 1,72 m a výška 1,47 m.

Peugeot 207 je v nabídce v pěti úrovních výbavy: Urban, Trendy, Sporty, Premium a GT. Verze Sporty a GT jsou charakteristické sportovním designem, jež je odlišuje od ostatních verzí modelu 207.

Nabídka motorů pro letošní rok čítá 4 benzinové a tři dieselové jednotky: zážehové motory: 1.4 8V (75k), 1.4 16V (90k), 1.6 16V (110k), 1.6 16V (150k) a vznětové motory 1.4 HDI (70k), 1.6 HDI (90k), 1.6 HDI (110k).

Základní pohonná jednotka 1.4 8V a motor 1.6 16V (150k), spolupráce skupin PSA Peugeot Citroën a BMW Group, bude prvním benzinovým motorem s turbem v nabídce motorů značky Peugeot, a budou k dispozici na podzim letošního roku.

Při vývoji nové 207 byl kladen důraz na bezpečnost. Do struktury vozu v přední části jsou začleněny dvě ochranné zóny, které jsou schopny účinně absorbovat energii nárazu a snižují následky srážky chodce s vozem. Jedná se o koncepci převzatou z vozu 407 a nově uvedenou v segmentu B. Euro NCAP udělila 207 5 hvězdiček za ochranu posádky při čelním a bočním nárazu, 4 hvězdičky za ochranu dětské posádky a 3 hvězdičky za ochranu chodců.

Podvozkové části byly podrobeny zásadním úpravám tak, aby přesně odpovídaly požadované dynamice a přinesly rovnováhu mezi jízdními vlastnosti a komfortem. Přední náprava typu pseudo-McPherson mění svou architekturu ve prospěch úhlu záklonu kola a zvyšuje tak přesnost a pohodlnost řízení. Zadní náprava s deformovatelnou příčkou je řešena zcela nově a odpovídá dynamickým předpokladům vozu. Důležitým prvkem, podporujícím mnohostrannost využití modelu 207, je elektrický posilovač řízení typu « brushless ».

Interiér svým zpracováním prezentuje kvalitu obvyklou u vozů střední třídy. Místo pro řidiče nabízí dokonalou ergonomii a adaptabilitu díky výškově a osově nastavitelnému volantu již v základní výbavě. Sdružený přístroj nabízí dle verze výbavy čtyři nebo pět ciferníků s černým či světlým podkladem.

Zavazadlový prostor modelu nabízí 270 l (měřeno metodou VDA) nebo 310 l měřeno metodou objemu tekutin. Díky širokému otvoru pátých dveří a nízkému prahu (681 mm) je prostor pohodlně přístupný.  

Základní výbava je více než bohatá: čelní  + boční airbagy,(od druhé verze výbavy i hlavové airbagy) systém ABS + el. rozdělovač brzdných sil + podpora brzdění v kritických situacích + samočinná aktivace výstražných světe,výškově a podélně nastavitelný volant, elektrické ovládání předních oken atd.

Na přání je možno objednat systém kontroly stability ESP s funkcí ASR proti prokluzu kol, přídavné osvětlení do zatáčky, indikátor tlaku v pneumatikách, variabilní omezovač a regulátor rychlosti, automatické stěrače či parkovací asistent.

Z prvků komfortní výbavy je zajímavý nový prvek výbavy integrovaný osvěžovač vzduchu, vysoce kvalitní audio systém JBL, navigační systém s barevnou obrazovkou, dvouzónová automatická klimatizace.

První tři verze modelu Urban, Trendy a Sporty jsou v nabídce s látkovým čalouněním, verze Premium s velurovým a verze GT s polokoženým.

Cena modelu Peugeot 207 začíná v době uvedení na český trh na částce 317 900 Kč pro verzi 1.4 16V. Na podzim letošního roku bude do nabídky zařazena verze s motorem 1.4 8V, začínající na ceně 299 900 Kč.

 

AH, 7.6.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar