Petr Žáček sbíral poháry ve Vrbně

V rámci mezinárodního seriálu v závodech do vrchu Maverick Hill Climb Czech startoval Petr Žáček se svým Audi Sport Quattro S1 na trati ve Vrbně pod Pradědem.

Sobotní závod proběhl za krásného slunečního počasí s nádechem tropických podmínek. Výsledek závodu dopadl velmi dobře, vyhrál bohužel řídnoucí třídu H+2000 a ovládl i historiky v absolutním hodnocení. V absolutním hodnocení i se soudobými vozy obsadil čtvrté místo.

Nedělní první jízda se odjela za stejných podmínek jako den předtím, ale před druhou závodní jízdou přišel hustý déšť, což zkomplikovalo rozhodování, jaké pneumatiky zvolit. Trať na sluncem dostupných místech rychle osychala, ale hustý lesnatý porost se musel brát v potaz. Petr Žáček zvolil suché pneumatiky. V třetí zatáčce už došlo k drobné výstraze v podobě lehkého uklouznutí tím i rozhodnutí v opatrnější jízdu. K další výstraze došlo na stanovišti patnáct, kde se jede v pravotočivé zatáčce rychlostí kolem 180 km/h. Po projetím cílem a v součtu časů byl Petr Žáček na druhém místě absolutně.

Třetí závodní jízda se odehrála v podobných podmínkách a předchozí zážitek na stanovišti 15 jej přinutil podvědomě zpomalit, čímž se posunul na třetí místo absolutně a první v historicích i ve třídě. Petr Vávra na Mitsubischi Lancer EVO VIII naopak třetí jízdu zajel v lepším čase a zaslouženě se umístil na 2. místě v absolutně. Absolutně vyhrál Petr Türk na Mitsubisch Lancer EVO IX.

Hodnocení víkendu: Co víc si přát, než to že vezeme auto domů celé, a navíc se nám podařilo pozlobit mnohem mladší auta i soupeře. Velké dík patří soupeřům, divákům i organizátorům a také Martinovi Plevovi včetně vedení města Vrbna a všem, kteří závodění umožnili.

Těšíme se na Vás všechny na závodech do vrchu v Lanškrouně ve dnech 19. a 20. srpna.