Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Petr Žáček pojede šestihodinovku s Dieterem Glemserem

V posledních letech přicházejí do módy stále více opět městské závodní okruhy, které přinášejí přeci jen větší adrenalin než sterilní moderní okruhy. U nás jsme měli pro automobily hned tři – Most, Havířov a Brno. A právě do Brna se na starý okruh vrátí cestovní automobily.

Ve dnech13. a 14.srpna se tady uskuteční šestihodinový závod pro automobily všech kategorií s tím, že bude povoleno nejen střídání jezdců, ale i automobilů. Podmínkou je, že věk posádky nesmí překročit dohromady 130 let, což je v tomto případě splněno.

Petr Žáček si už vyzkoušel ladaccos, jezdil rallye, závody do vrchu, autoskijöring, ale na okruhu ještě nestartoval. Proto hledal vhodného parťáka, pokud možno s automobilem, který kdysi na starém okruhu startoval.

Náhoda tomu chtěla, že na Retro Classics potkal legendu automobilových závodů Dietera Glemsera, který se myšlenky, ještě jednou v životě zažít atmosféru závodění mezi baráky, projet se Farinovou zatáčkou, hned nadchl. Slíbil, že ví o Fordu Capri, s nímž v Brně startoval, tak se můžeme těšit na česko-německou dvojici Petr Žáček a Dieter Glemser s vozy Audi Quattro Sport a Ford Capri. Dieter Glemser si tak nadělí pěkný dárek k 80. narozeninám.


JL 1.4.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar