Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pětidveřová Corsa s integrovaným nosičem

Nabídka Opelu se rozrůstá o další důležitý model - pětidveřovou Corsu nové generace. Stejně jako modely Astra a Astra GTC nezapře moderní designerský směr Opelu. Vedle třídveřové verze se pětidveřové provedení profiluje jako zcela osobitý model s vlastní identitou.

 

Zatímco sportovně stylizovaná třídveřová Corsa připomíná tak trochu zmenšené kupé Astra GTC, potom verze s pěti dveřmi představuje ideální vůz pro rodiny a osoby se spoustou zájmů.

Oběma karosářským verzím je společný mimořádně prostorný interiér, vyspělý podvozek a špičková kvalita zpracování každého detailu. Inovativní duch je patrný z řady promyšlených detailů, jako je např. flexibilní a do zadního nárazníku integrovaný nosič „FlexFix", presentovaný ve světové premiéře v produkčním modelu. Výsuvný nosičový systém nijak nenarušuje funkčnost vozu, naopak výhodou je, že řidič nemusí na vůz složitě připevňovat nosič a po použití jej zase demontovat.

Nová Corsa v obou variantách se ve světové premiéře představí na mezinárodním autosalonu v Londýně ve dnech 20. až 30. července. U prodejců se objeví v říjnu tohoto roku.

Dynamický image podporují velká kola a široké pneumatiky (185 a větší). Oproti předchozí generaci povyrostla ve všech směrech - délka 3999 mm (+ 183 mm), šířka 1707 mm (+ 61 mm), výška 1494 mm (+ 52 mm). Prostornější a moderněji stylizovaný interiér - od modrého až po rudé čalounění, možnost luxusního pianového laku interiérových panelů. Na přání se dodává panoramatická střecha.

K dispozici budou tři zážehové motory a dva turbodiesely „common-rail" zdvihového objemu 1,0 až 1,4 l a ve výkonovém rozpětí od 60 až 90 k. Nabídku rozšíří ještě nový turbodiesel 1.7 CDTI/ 125 k, standardně vybavený filtrem pevných částic DPF. Vedle pěti- nebo šestistupňové manuální převodovky  si může zájemce pořídit také automatizovanou převodovku Easytronic nebo automatickou převodovku.

Dvojitá pevná podlaha zavazadlového prostoru zvyšuje flexibilitu využití zavazadelníku - pevnou podlahu lze uložit ve dvou výškách a horizontálně rozdělit zavazadlový prostor o objemu 285 l až 1100 litrů. Po sklopení opěradel zadních sedadel vznikne rovná ložná plocha. Ve výbavě na přání najdeme mj. vyhřívaný volant nebo adaptivní halogenové světlomety AFL.

 

JL, 9.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar