Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel představuje novou Corsu

Nový Opel Corsa se představuje – a na trhu se objeví ještě v tomto roce. Corsa bude ještě výraznější, emotivnější a její ovládání ještě intuitivnější. Novinka, která dostala mj. zcela nový elektrický a hybridní pohon, posouvá tradičně silnou nabídku Opelu ve třídě malých vozů na novou kvalitativní úroveň.

Dokonalé proporce a preciznost do nejmenšího detailu, to vše zabaleno do odvážného a čistého designu. Nejvýraznějším prvkem je nezaměnitelný Opel Vizor, charakteristická tvář značky, který zdobí všechny nové modely značky Opel. Černý „vizor“ kryje celou přední část Corsy a dokonale integruje masku chladiče, LED světlomety i centrálně umístěné logo značky. V závislosti na stupni výbavy je logo Opelu vyvedeno v černé nebo matně stříbrné barvě. Designové „nasávací otvory vzduchu“ ve spodní části předního nárazníku jsou větší a výraznější než dříve, takže Corsa má ještě sebevědomější výraz.

Při pohledu z boku zaujme svými charakteristickými liniemi. Originálně řešený C-sloupek umožňuje střeše (která je v závislosti na stupni výbavy dodávána i v černé barvě) jakoby levitovat nad vozem. Poprvé je pro Corsu k dispozici také šedý lak Grafik Grey, díky jemuž novinka zazáří ve zcela novém lesku.


Intuitivní a propracovaný kokpit

Díky mnoha novým prvkům dokáže Corsa v interiéru nabídnout moderní svěží atmosféru. K tomu přispívají nové vzory čalounění sedadel, nová řadicí páka i design volantu. Vrcholem – vizuálně i technicky – je volitelný plně digitální kokpit s novým infotainmentem. Integrovaná platforma Snapdragon od Qualcomm Technologies1 využívá vylepšenou grafiku, multimédia, počítačové modelování a umělou inteligenci (AI). Kokpit se díky tomu může dokonale přizpůsobit preferencím různých cestujících.


Stejně jako v případě nové Astry, také u nové Corsy šli její tvůrci cestou digitálního detoxu: Navigační systém dostal hlasové ovládání „Hey Opel“ a bezdrátovou aktualizaci. 10-palcové barevné dotykové displeje navigačního a multimediálního systému jsou ještě přehlednější a všechny důležité informace zobrazují ve zlomcích sekund. A nováček Opelu má v rukávu ještě další trumf: Smartfony kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto budou k multimediálním systémům vozu a dobíjení připojeny poprvé bezdrátově.


Matrixové světlomety

Už od roku 2019 dokazují adaptivní neoslňující matrixové světlomety Intelli-Lux LED® jak Corsa zpřístupňuje vysoce vyspělé inovace i pro zákazníky ze segmentu malých vozů.. Celkem čtrnáct namísto osmi LED elementů zajišťuje dokonalé osvětlení silnice bez oslňování ostatních řidičů.


Řidič má k dispozici celou řadu dalších moderních asistenčních systémů, které usnadňují řízení a ovládání vozu. Nabídka sahá od nové panoramatické couvací kamery s vysokým rozlišením přes adaptivní tempomat a omezovač rychlosti a ochranu boků až po systém varování před čelní kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců.


Více výkonů, nižší spotřeba

Opel se v horizontu roku 2028 stane v Evropě plně elektrickou značkou - již dnes je elektrifikováno 12 jeho modelů. Corsa byla průkopníkem v demokratizaci bateriových elektrických pohonů a není divu, že Corsa-e získala v roce 2020 cenu „Zlatý volant“. Nová plně elektrická Corsa Electric garantuje lokálně bezemisní jízdu a díky vyššímu výkonu a vylepšené baterii nabízí i delší dojezd.


Corsa Electric vyjede ve dvou výkonových verzích: Základem bude známý systém o výkonu 100 kW/136 k se kterým má vůz dojezd až 357 kilometrů2. Vyšší verze o výkonu 115 kW/156 k se potom chlubí dojezdem až 402 kilometrů (dle WLTP2). Corsa Electric je tedy nejenom mimořádně efektivní, ale mohutný točivý moment 260 Nm je zárukou i příjemně dynamické jízdy. Na veřejných rychlonabíječkách se baterie Corsy Electric nabije na 80 procent své kapacity během pouhých 30 minut .


Předběžné hodnoty stanovené dle metodiky WLTP (R (EC) No. 715/2007, R (EU) No. 2017/1151). Skutečný dojezd se může v reálných podmínkách lišit a závisí na různých faktorech, zejména na stylu jízdy, charakteristice trasy, venkovní teplotě, využívání topení a klimatizace


S novou Corsou Opel poprvé nabídne svým zákazníkům také hybridní pohon se 48 V architekturou. A tradiční spalovací motory o výkonech 74 kW/100 k a 100 kW/136 k dostanou nové dvouspojkové automatické převodovky.
Opel 24.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar