Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel představí elektrickou Corsu-e Rally

Vývoj nového speciálu Opel Corsa-e Rally pokračuje podle plánu: Elektřinou poháněný rally vůz prochází náročnými jízdními zkouškami v testovacím centru automobilky Opel v německém Dudenhofenu.

Komplexní zkušební program musí zaručit, že elektromobil, jehož motor o výkonu 136 k s točivým momentem 260 Nm napájí 50 kWh baterie, bude perfektně připravený pro nasazení do připravovaného značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup.

ADAC Opel e-Rally Cup - první značkový šampionát elektrických vozů – se „rozjede“ koncem léta 2020. Opel motorsport tým plánuje, že během sezony 2021 pojede nejméně 8 soutěží, především v rámci německého rallyového šampionátu DRM (Deutsche Rallye Meisterschaft). Definitivní plány chce Opel oznámit na Essen Motor Show (30. listopadu – 8. prosince 2019).

Opel Corsa-e Rally se představí již o blížícím se víkendu při finálovém podniku německého šampionátu, kterým je tradiční ADAC 3-Städte Rallye pořádaná 18. až 19. října v okolí Freyungu. Prezentace ADAC Opel e-Rally Cupu pro závodní týmy je naplánovaná na pátek 18. října na 13:00 h, na 14:00 je pak připravena prezentace pro média. Elektrická soutěžní Corsa-e Rally bude vystavena v servisní zóně ve Freyungu po oba soutěžní dny. Na místě bude k dispozici Jörg Schrott, ředitel týmu Opel Motorsport, který bude připraven reagovat na dotazy týmů i novinářů.


Opel 16.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar