Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Movano a Movano-e otvírají další kapitolu

Opel zveřejnil první informace a snímky nového Movana-e, prvního bateriového elektromobilu německé značky v segmentu velkých dodávek. Nová generace se vznětovými motory a elektromotorem je nabídkou, jakou dosud Opel v tomto segmentu trhu lehkých užitkových vozidel nabídl.

Opel Movano vyniká vysokým užitečným zatížením i spoustou kombinací délek a výšek i verzí karoserie. Hned od vstupu na trh bude k dispozici nejen s moderními vznětovými motory, ale také s bateriovým elektrickým pohonem. Nové modely Movano a Movano-e dorazí k prodejcům automobilů Opel už koncem tohoto roku.

Opel Movano se vypořádá s každým úkolem - od převozu pasažérů až třeba po přepravu chlazeného zboží. Odolný a robustní charakter nového Opelu Movano se odráží i v jeho designu, který zároveň avizuje jeho dynamiku a vysokou účinnost. Důležité pro profesionály a správce vozových parků je, že ani elektrické Movano-e nedělá co do užitných vlastností žádné kompromisy a představuje tak skutečně plnohodnotnou alternativu ke konvenčně poháněným LCV vozům.

Trakční elektromotor má výkon 90 kW/122 k a točivý moment 260 Nm. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 110 km/h. Zákazníci mohou zvolit Li-ion akumulátory výkonu 37 kWh, nebo 70 kWh, které užitkovému Movanu-e propůjčují akční rádius 117 km, resp. 224 km (dle WLTP).

Baterie jsou uloženy pod podlahou nákladového prostoru, takže neomezují přepravní kapacitu vozu, a navíc toto řešení zlepšuje stabilitu jízdy v zatáčkách a silném bočním větru. Účinnost elektrického pohonu dále zvyšuje propracovaný rekuperační brzdový systém.

Výkony třech vznětových motorů o objemu 2,2 l, které plní emisní limity normy Euro 6d, se pohybují od 88 kW/120 k přes 103 kW/140 k až po 121 kW/165 k. Točivý moment základního motoru 300 Nm je k dispozici už při 1500t/min, u nejsilnější verze dává motor točivý moment 370 Nm už při 1750/min. Výkon motorů se přenáší na přední kola prostřednictvím šestistupňových manuálních převodovek.

Čtyři délky, tři výšky
Zákazníci mohou vybírat ze čtyř délek (L1 až L4) a třech výšek (H1 až H3), přepravní kapacita skříně činí 8,0 až 17 metrů krychlových. Dveře varianty H3 jsou vysoké 2,03 m – to je nejlepší hodnota ve třídě. Spolu se zadními dveřmi, které se otevírají v úhlu 180 stupňů (na přání až v úhlu 270 stupňů), umožňují snadné nakládání. Celková hmotnost nového Opelu Movano se pohybuje od 2,8 tuny až po 4,0 tuny, užitečné zatížení činí až 2,1 tuny. S výškou prahu skříně pouhých 494 milimetrů, šířkou ložné plochy mezi podběhy kol 1422 mm a vnitřní šířkou skříně 1870 mm představuje nová velká dodávka značky Opel měřítko pro všechny konkurenty.

Standardní kabina má tři sedadla v jedné řadě, prodloužená kabina Crew Cab pak nabídne i druhou řadu sedadel pro další čtyři cestující. Nové Movano se standardní kabinou i dvojkabinou Crew Cab se dodává i jako podvozek připravený pro nejrůznější nástavby.

Špičkové asistenční systémy
Rozsáhlý seznam bezpečnostních prvků, z nich většina je součástí standardní výbavy, zahrnuje např. automatické protikolizní brzdění, zařízení pro bezpečné sjíždění svahů, varování před mrtvým úhlem zrcátek nebo varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu.


Nové Movano se připojuje k dodávkám Combo a Vivaro jako nejnovější člen rodiny lehkých užitkových vozidel značky Opel. Celé portfolio LCV modelů značky Opel bude ještě do konce letošního roku nabízet i elektřinou poháněné varianty. A v horizontu roku 2024 nabídne Opel elektrifikovanou verzi všech modelových řadách svých osobních i užitkových automobilů.Opel 26.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar