Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Insignia se představí v lednu v Bruselu

Opel uvolňuje první snímky nové Insignie, která si odbude premiéru na autosalonu v Bruselu 10. až 19. ledna 2020. Nová Insignie nabídne ještě pohlednější design a lepší osvětlení pro jízdy v noci.

Extrémně úzké adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel teď disponují 84 elementy v jednom světlometu. Ty reagují rychleji a precizněji než kdykoliv předtím, díky čemuž zajišťují řidičům Insignie perfektní výhled, bez rizika oslnění dalších účastníků provozu.

Nová verze Insignie je nabita pokročilými technologiemi. Jak liftback Grand Sport, tak kombi Sports Tourer vůbec poprvé dostanou digitální couvací kameru. V kombinaci s radarovým systémem detekce provozu za vozidlem, který varuje před vozy přijíždějícími ze stran, to znamená zvýšení bezpečnosti. Nabídka je doplněna mnoha ověřenými asistenčními systémy, jako je výstraha před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním, detekce chodců a head-up displej.

Nová Insignia bude ještě úspornější díky odlehčené konstrukci a zcela novým zážehovým a vznětovým motorům. Po svém uvedení v roce 2009 byla první generace zvolena evropským „Automobilem roku“. Během následujících deseti let vyjelo z bran továrny v Rüsselsheimu téměř 1,2 milionu vozů Opel Insignia obou generací.

Nový Opel Insignia bude vybaven již pouze full LED osvětlením. Od vysoce účinných LED světlometů až po nové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel, se 168 LED elementy, namísto 32 u předchozí verze.
Hlavní paprsek je nastavován během milisekund dvěma řídicími jednotkami – jednou propojenou s čelní kamerou a druhou ve světlometu. Velký počet neustále reagujících LED elementů zaručuje plynulou adaptaci světelného paprsku. Osvětlená oblast je větší než dříve, zároveň jsou ale další vozy na silnici z paprsku „vystřiženy“ mnohem precizněji a nehrozí jejich oslnění.

Dosah a směr světla se mění v závislosti na situaci kolem vozidla. Funkce zahrnují vše od zatáčení a špatného počasí, po město, okresní silnice a dálnici, a navíc i optimalizovaná světla pro parkování. Opel s novými světlomety IntelliLux LED®vylepšil zejména svícení na dálnici. Při zatáčení doleva dosáhne světelný paprsek dále nalevo, díky čemuž může řidič snadněji sledovat silniční značení. Při zatáčení v dálničním režimu zasahuje světelný paprsek více doprava, aby se zabránilo oslnění protijedoucích aut.

Výkon nového systému světlometů IntelliLux LED® Pixel byl podstatně navýšen. Celkem 84 LED elementů je uspořádáno ve třech řadách v každém z obou ultra tenkých světlometů spolu s moduly zatáčecích a potkávacích světel a charakteristickým LED denním svícením pod nimi.

Nová chromovaná maska chladiče je širší a s výraznějšími lamelami. Samotná chromovaná lišta zasahuje po obou stranách až do LED denního svícení, které je nově umístěno pod hlavními světlomety, místo nad nimi jako tomu bylo dříve..

Insignia dostala kompletní škálu asistenčních a multimediálních systémů. Nová digitální parkovací kamera vylepšuje výhled dozadu. Bezpečnému výjezdu z parkoviště pomůže příplatkový systém detekce provozu za vozidlem. Systém využívá radarové senzory k detekci objektů v 90°úhlu po obou stranách vozidla a to až do vzdálenosti 20 metrů. Řidič je varován přes displej a pomocí akustických signálů. Dodatečné asistenční systémy zahrnují:


•Výstrahu před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců
•Udržování v jízdním pruhu
•Detekci mrtvého úhlu
•Adaptivní tempomat s nouzovým brzděním
•Rozpoznávání dopravního značení
•Pokročilý asistent parkování
•Head-up displej, udržující pohled řidiče na vozovce.

Nabídka multimediálních systémů kompatibilních s Apple CarPlay a Android Auto sahá od přístrojů Multimedia Radio a Multimedia Navi až po Multimedia Navi Pro. Vrcholná jednotka zahrnuje množství služeb pro konektivitu při navigaci. Řízení je mnohem klidnější díky zobrazení aktuálního provozu, online aktualizaci map a prediktivnímu výpočtu trasy. Nové symboly dávají displeji navigace modernější a přehlednější vzezření.Opel 6.12.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar