Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Crossland HIT - poctivé auto za super cenu

Nový Opel Crossland HIT, poháněný oceněným zážehovým motorem 1.2 Turbo 110 k, má prostě vše, co požaduje dnešní zákazník. A navíc ta cena: Těsně pod hranici 400 tisíc – tenhle model bude prostě prodejní hit!

Především díky charakteristické hladké čelní masce je Crossland jedním z nejpohlednějších představitelů své třídy kompaktních SUV modelů. A pečlivě poskládaná standardní výbava v kombinaci se skutečně skvělou cenou jeho atraktivitu umocňuje. SUV má vše, co moderní zákazník požaduje, tedy především klimatizaci, kompletní elektrické ovládání oken i zrcátek ( elektricky vyhřívaná), šest airbagů nebo asistenta pro rozjezd do kopce. Crossland HIT je mimořádně učenlivý – vždyť umí i „číst“ dopravní značky!


Dokonale poskládaná výbava

Zřetelně nad zvyklosti své třídy míří Crossland HIT svými LED ECO světlomety, které mají systém automatického přepínání mezi dálkovým a tlumeným světlem. Moderní audiosystém Crosslandu HIT se 7-palcovým dotykovým displejem se dokáže propojit s jakýmkoli mobilem prostřednictvím Apple CarPlay i Android Auto.


Poctivý motor a manuální převodovka

Každý řidič si rychle najde optimální pozici díky výškově i podélně nastavitelnému volantu (s koženým obšitím!) a výškově nastavitelnému sedadlu. Díky tomu si může dokonale vychutnat dynamiku svého přeplňovaného motoru řady PureTech. Ve spojení s přesnou manuální šestistupňovou převodovkou se z klidu na 100 km/h rozjede za necelých 11 sekund a pod plným plynem dokáže uhánět rychlostí až na 187 km/h. Běžného řidiče ale spíš potěší jemně sportovní chování na zatáčkovitých okreskách, které tužší odpružení Crosslandu HIT zvládá naprosto suverénně. A v revíru mimoměstských silnic se Crossland HIT odvděčí i velmi příjemnou spotřebou kolem pouhých 5 l/100 km!


Praktičnost!

Jestli by šlo charakterizovat nový Opel Crossland HIT jedním slovem, tak by to mohla být: Praktičnost! Na půdorysu kompaktního modelu (do délky narostl Crossland HIT jenom na 4,2 metru, takže se snadno vejde do každé parkovací mezery) nabízí Crossland slušný prostor až pěti pasažérům, díky vyšší stavbě se jim do vozu skvěle nastupuje a pro zavazadla je připravený „kufr“ o objemu 520. A pokud by základní objem zavazadelníku nestačil, pomohou asymetricky dělená (60/40) a nezávisle sklopná zadní sedadla.

Jen hodně těžko by se hledal podobně koncipovaný a vybavený konkurent za cenu 399 990 Kč.


Opel 7.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar