Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Opel Corsa šesté generace se elektrifikuje

Corsa je pro Opel skutečným bestsellerem: Od premiéry první generace v roce 1982 se prodalo více než 13,6 milionů vozů této řady. Nová šestá generace nabídne pohon na benzin, naftu i elektřinu!

Při využití rychlonabíjení se 50 kWh baterie nabije na 80 procent své kapacity za pouhých 30 minut. Corsa-e bude přizpůsobena pro všechny způsoby nabíjení: Kabelem z domácí sítě, pomocí nástěnných nabíječek i pomocí veřejných rychlonabíječek. Na akumulátory Opel dává osmiletou záruku.

Akční rádius bude ovlivňovat i jízdní režim, jaký si řidič navolí: Normal, Eco a Sport. Při volbě režimu Sport vynikne dynamika vozu, o něco se ale sníží dojezd. V Eco modu ujede Corsa-e největší vzdálenost, ovšem při nižším komfortu posádky.

Výkon činí 100 kW/136 k a vysoký točivý moment 260 Nm bude k dispozici prakticky okamžitě po rozjezdu. Corsa-e dokáže zrychlit z 0 na 50 km/h za pouhých 2,8 s a z 0 na 100 km/h za 8,1 s.

Nová Corsa-e má příjemně sportovní design, její délka činí 4,06 m. Nový model je o 48 mm nižší než předchůdce, aniž by tím utrpěl prostor pro hlavy cestujících. Sedadlo řidiče je položeno o 28 mm níže. Díky nižšímu těžišti jsou jízdní vlastnosti lepší, k příjemné jízdní dynamice přispívá i přesné řízení.

Nová Corsa jako první uvádí do svého segmentu celou řadu asistenční systémů a technologií - jde například o skvělé neoslňující světlomety IntelliLux LED® Matrix propojené s čelní kamerou. Nechybí systém rozpoznávání dopravních značek, varování před mrtvým úhlem zpětných zrcátek, varování před čelní kolizí nebo systém ochrany boků karoserie.Opel 24.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar