Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Corsa-e a Mokka-e s delším dojezdem

Automobilka Opel aktuálně vylepšila elektromobily Corsa-e a Mokka-e, které se nyní mohou pochlubit delším dojezdem, a to nejen v oficiálním testovacím cyklu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure), ale i v reálném provozu.

Na plně nabitou baterii nyní ujede Corsa-e až 359 kilometrů (dle normy WLTP), což představuje nárůst o více než 7 procent. A podobně se prodloužil i dojezd Opelu Mokka-e, jehož akční rádius se prodloužil až na 338 km (dle normy WLTP).

Dojezd elektromobilů Corsa-e a Mokka-e se podařilo prodloužit především díky standardnímu využití vysoce účinného tepelného čerpadla, které se stará o tepelný komfort v interiéru. Tepelné čerpadlo je efektivnější než konvenční systémy vytápění a klimatizace, protože spotřebovává méně energie z baterií, což se pozitivně projeví na delším dojezdu. Vylepšené parametry řidič zaregistruje především v zimních měsících.

K prodloužení dojezdu Corsy-e a Mokky-e přispěl i pozměněný sestupný převod a použití pneumatik kategorie A+ s nízkým valivým odporem. Corsa-e obouvá pneumatiky 16“, Mokka-e pak 17“.

Opel Corsa-e a Opel Mokka-e jsou součástí elektrifikační ofenzívy německé automobilky Opel, která už nyní nabízí devět elektrifikovaných osobních i užitkových modelů. Do roku 2024 bude mít Opel v každé své modelové řadě nejméně jeden elektrifikovaný model. Po roce 2028 se Opel v Evropě chce soustředit už výhradně na elektromobily.


Opel 30.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar