Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Opel Combo po modernizaci

Připravovaný Opel Combo nové generace bude patřit k lídrům svého segmentu kompaktních vanů – představí se v celé řadě verzí, bude technicky vyspělý, příkladně hospodárný a samozřejmě maximálně praktický.

Skříňová dodávka se nabízí ve dvou délkách rozvoru: 2755 mm, nebo 3105 mm. Celková délka činí 4,39 m, resp. 4,74 m, zákazník může volit ze dvou výšek střechy: 1,85 m, nebo 2,10 m. Nové Combo se bude nabízet i jako praktický osobní automobil s pěti nebo sedmi sedadly a poloprosklenou nebo celoprosklenou karoserií.
V zájmu snadného přístupu do nákladového prostoru může být skříňová dodávka vybavena jedněmi nebo dvěma bočními posuvnými dveřmi. Osobní verze má dvojici bočních dveří standardně a zadní dveře se vyklápějí směrem vzhůru. K dispozici jsou i asymetricky dělené dvoukřídlé dveře. Některé dodávkové verze se dodávají i se speciálním výklopným střešním dílem, který umožňuje přepravu dlouhých štíhlých předmětů, jako je např. montážní žebřík.
Vůz nabízí až 3800 l prostoru pro náklad (verze s kratším rozvorem a s překlopenými sedadly), resp. 4600 l (verze s delším rozvorem), což jsou nejlepší hodnoty ve třídě. Také nízkou nákladovou hranou (54,4 cm), šířkou vstupního profilu bočních posuvných dveří i užitečnou hmotností (až 1 t) se řadí na špičku své kategorie. Verze s krátkým rozvorem má nejdelší ložnou plochu s největší šířkou mezi podběhy kol a také vnitřní výška nákladového prostoru je největší v segmentu.
Pro Combo je připraveno šest motorů: Čtyři vznětové, jeden zážehový a jeden na stlačený zemní plyn CNG. Škála vznětových motorů začíná u čtyřválců 1.3 CDTI a 1.6 CDTI o shodném výkonu 66 kW/90 k. Další v řadě je turbodiesel 1.6 CDTI o výkonu 77 kW/105 k, na špičce nabídky stojí turbodiesel 2.0 CDTI o výkonu 99 kW/135 k.
Zážehový motor 1.4 dává výkon 70 kW/95 k, ekologická verze CNG, spalující stlačený zemní plyn, pak 88 kW/120 k.

Zážehový motor a turbodiesel 1.3 CDTI jsou propojeny s pětistupňovými manuálními převodovkami zatímco CNG motor a výkonnější turbodiesely se šestistupňovými manuálními. Do modelu s motorem 1.6 CDTI 66 kW/90 k je možné objednat též automatizovanou pětistupňovou manuální převodovku Easytronic.
Nový Opel Combo šetří kapsu svého majitele nejenom nízkou spotřebou, ale i nízkými provozními náklady a dlouhými servisními intervaly. Například turbodiesely CDTI mají servisní interval 35 000 km, nebo jeden rok.
Již základní verze jsou dobře vybaveny – nechybí jim mj. centrální zamykání, posilovač řízení, výškově a podélně nastavitelný volant, elektricky ovládaná okna nebo sedadlo řidiče nastavitelné ve čtyřech směrech (na přání i s výškovým nastavováním). Do standardu patří i airbag řidiče, protiblokovací systém brzd ABS nebo sada na opravu pneumatik.
Osobní verze jsou k dispozici ve třech stupních výbavy: Essentia, Enjoy a Cosmo. Možnosti výbavy zahrnují např. dálkové ovládání centrálního zamykání, elektrické ovládání zadních oken nebo boční airbagy vpředu.
Nový Opel Combo vyrazí na automobilový trh začátkem února 2012. Combo, technicky vycházející z vanu Doblò (držitel titulu „International Van of the Year 2011“), je výsledkem kooperace Opelu s automobilkou Fiat.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar