Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Combo-e se představuje

Stejně jako sourozenci se zážehovými a vznětovými motory, kteří v roce 2019 získaly titul „Mezinárodní dodávka roku“ (International Van of the Year - IVOTY), nedělá ani kompaktní elektrická dodávka s nulovými emisemi žádné kompromisy ohledně funkčnosti, pohodlí nebo bezpečnosti.

Nejnovější přírůstek do portfolia elektrifikovaných lehkých užitkových vozů značky Opel bude k dispozici ve dvou délkách. Základní Combo-e s délkou 4,40 m a rozvorem 2785 mm může přepravovat předměty dlouhé až 3090 mm, jeho užitečná hmotnost činí až 800 kg a prostor pro náklad má objem 3,3 až 3,8 m3. Přípojná hmotnost činí 750 kg, což je v tomto segmentu špičková hodnota!

Celkem 4,75 m dlouhé Combo-e XL má rozvor 2975 mm, disponuje prostorem pro náklad až 4,4 m3 a dokáže převážet předměty dlouhé až 3440 mm.

Výhodou nákladového prostoru je velká šířka mezi podběhy zadních kol, která je dostatečná pro naložení europalety. Do skříně delší verze „XL“ lze naložit dvě europalety za sebou. Díky na přání dodávanému výklopnému zadnímu dílu střehy lze ve voze přepravovat šikmo postavené extrémně dlouhé předměty.

Kromě nákladu se nové Combo-e dokáže dokonale postarat i o své pasažéry! Například dlouhá verze „XL“ nabídne kromě řidiče místo čtyřem dalším cestujícím a náklad či výbava jsou bezpečně uloženy za pevnou přepážkou. Díky výklopnému okénku v přepážce je stále možné přepravovat ve voze velmi dlouhé předměty.


Elektrický pohon

Díky trakčnímu elektromotoru o výkonu 100 kW/136 k (s točivým momentem 260 Nm) se Combo-e cítí dokáže rozjet z klidu na 100 km/h během pouhých 11,2 sekund , maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h. Sofistikovaný dvoustupňový systém regenerativního brzdění umocňuje efektivitu provozu.

Celý trakční akumulátor (složený z 216 buněk poskládaných do 18 modulů) je uložený v pod podlahou v prostoru mezi přední a zadní nápravou, takže prostor pro cestující i zavazadla není nijak omezený. Toto umístění baterií snižuje polohu těžiště, což zlepšuje stabilitu jízdy v zatáčkách a snižuje citlivost naloženého vozu na boční vítr.


Nabíjení bez starostí

Nové Combo-e lze nabíjet několika různými způsoby: Pro řadu klientů je optimální volbou wallbox. Kromě toho lze Combo-e dobíjet i z domácích zásuvek 230 V, výkonovým protipólem je pak možnost nabíjení u veřejných 100 kW stejnosměrných nabíječek u kterých se 50 kWh baterie nabije na 80 procent během pouhých 30 minut. V závislosti na specifikaci daného trhu může být Combo-e standardně vybaveno buď třífázovou nabíječkou 11 kW, nebo jednofázovou nabíječkou 7,4 kW.

V závislosti na jízdních podmínkách zvládne na jedno nabití své 50 kWh lithium-iontové baterie ujet až 275 kilometrů (dle WLTP ).


Bezpečnost, komfort, pohodlí

Unikátním prvkem v segmentu je indikátor zatížení – pouhým stisknutím tlačítka lze zkontrolovat, zda vozidlo není přetíženo. Až 20 dalších systémů a technologií dělá řízení, manévrování a přepravu ještě jednodušší, pohodlnější a bezpečnější. Na přání dodávaný systém ochrany boků karoserie Flank Guard využívá ultrazvukových senzorů.
Pro bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu je důležitý systém „Surround Rear Vision“, který snižuje riziko kolize s cyklisty a chodci při odbočování a zatáčení vpravo – dvojice kamer garantuje dokonalý přehled řidiče o situaci vzadu a po stranách vozu.


Pracovní sada a systém IntelliGrip


Profesionálové, kteří potřebují vůz s větší světlou výškou a lepí trakci v bahně, písku nebo na sněhu, mohou své Combo-e vybavit Pracovní sadou a elektronickým systémem kontroly trakce IntelliGrip.

Škála asistenčních systémů modelu Combo-e, se kterým vyjely už první osobní vozy Combo Life, zahrnuje mj. také zařízení pro bezpečné sjíždění kopců, systém udržování jízdního pruhu nebo systém stabilizace přívěsu.

Nové Combo-e dorazí k prodejcům už letos na podzim a připojí se k Vivaru-e jako nejnovější člen elektrické rodiny lehkých užitkových vozů značky Opel. Další elektrický model – nové Movano-e – vyjede ještě před koncem roku 2021. To tedy znamená, že celé portfolio lehkých užitkových vozů značky Opel bude do konce tohoto roku kompletně elektrifikováno. Opel má v plánu nabídnout v horizontu roku 2024 elektrifikovanou verzi každého svého osobního i užitkového modelu!
Opel 20.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar