Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Combo-e Life také jako elektromobil

Opel hlásí další elektrický model - Combo-e Life! Mimořádně flexibilní elektromobil může mít posuvné boční dveře v jednom či obou bocích, zákazníci mohou volit vůz ve standardní délce 4,4 metru nebo jako XL délky 4,75 m, obě verze mohou mít pět nebo sedm sedadel.

V závislosti na profilu trasy a převládajících jízdních podmínkách dokáže Opel Combo-e Life na jedno nabití své 50 kWh lithium-iontové baterie ujet až 280 km (dle normy WLTP). Na veřejných nabíjecích stanicích lze baterii nabít na 80 procent za přibližně 30 minut.

Za nový elektromobil značky Opel lze dokonce připojit přívěs o hmotnosti až 750 kg, což je v tomto segmentu špičková hodnota. Nechybí ani systém stabilizace přívěsu.


Elektrický pohon

V závislosti na verzi Combo-e Life s výkonem trakčního elektromotoru 100 kW/136 k s točivým momentem 260 Nm zrychlí z klidu na 100 km/h za 11,2 s, maximální rychlost je elektronicky omezená na 130 km/h. Sofistikovaný rekuperační brzdový systém se dvěma uživatelsky nastavitelnými režimy zvyšuje účinnost pohonného řetězce.

Akumulátorový blok, sestavený z 18 modulů s celkem 216 buňkami, je uložený pod podlahou mezi přední a zadní nápravou. Toto řešení nenarušuje prostor pro cestující a výhodou je i nižší těžiště, což se odráží v lepších a stabilnějších jízdních vlastnostech.

Combo-e Life lze nabíjet nejrůznějšími způsoby – z běžné domácí zásuvky, pomocí wallboxu nebo u veřejných stanic. Při použití veřejné stejnosměrné DC nabíjecí stanice o výkonu 100 kW trvá nabití 50 kWh baterie na 80 procent asi 30 minut. V závislosti na trhu a infrastruktuře je Combo-e Life standardně vybaven integrovanou třífázovou nabíječkou o výkonu 11 kW, nebo jednofázovou nabíječkou o výkonu 7,4 kW.


Asistenční systémy

Ani elektrické Combo-e Life nedělá kompromisy ohledně bezpečnosti a pohodlí. Komplexní portfolio špičkových technologií a asistenčních systémů řidiče sahá od zařízení pro bezpečné sjíždění svahů, systému udržování jízdního pruhu a detekce únavy řidiče až po systém čtení dopravních značek a varování před kolizí s ochranou chodců a automatickým nouzovým brzděním.

Užitečným prvkem je panoramatická záďová kamera, která zlepšuje výhled řidiče dozadu a do stran. Majitelé, kteří vyžadují nejlepší trakci na blátě, písku nebo na sněhu, mohou své Combo-e Life vybavit elektronickým systémem kontroly trakce IntelliGrip.

Nové Combo-e Life se vyrábí ve dvou délkách: standardní 4,40 m a prodloužené „XL“ 4,75 m. Obě varianty mohou mít dle přání zákazníků pět nebo sedm sedadel. Kratší pětimístné provedení nabízí nejméně 597 litrů prostoru pro zavazadla, u verze XL 850 l. Multifunkční Combo-e Life se po sklopení zadních sedadel vyrovná užitkovým dodávkám. Objem nákladového prostoru krátké verze se po sklopení zadních sedadel zvětší na 2126 litrů, delší XL až 2693 litrů. Na přání si zákazník může objednat i sklápěcí opěradlo sedadla předního spolujezdce, což umožňuje přepravu dlouhých štíhlých předmětů, např. surfových prken.


Zájemci si mohou vybrat, zda si objednají vůz se standardní třímístnou lavicí ve druhé řadě s dělením 60/40, nebo tři samostatná sedadla, která lze pohodlně sklápět i z kufru. V obou případech má každé místo ve druhé řadě vlastní Isofix držáky pro uchycení dětské sedačky, takže Combo-e Life je jedním z nemoha automobilů ve kterých lze uchytit tři dětské sedačky vedle sebe.

Audiosystémy Multimedia Radio a Multimedia Navi Pro mají velké 8-palcové dotykové displeje. Oba přístroje lze propojit se smartfony přes platformy Apple CarPlay i Android Auto.

Nové Combo-e Life se objeví v autosalonech dealerů značky Opel už na podzim. Combo-e Life se zařadí k dalším elektrifikovaným osobním modelům značky Opel, kterými jsou Corsa-e, Mokka-e, plug-in hybridní Grandland X a Zafira-e Life. Spolu s elektrickou verzí blížící se Astry nové generace a s elektrickými užitkovými vozy Vivaro e, Combo-e a Movano-e bude mít Opel do konce roku ve své nabídce devět elektrických modelů.
Opel 11.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar