Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Combo Life páté generace

Opel pokračuje ve své produktové ofenzívě představením nového modelu Combo Life, páté generace.Je to neobyčejně prostorný a zároveň velmi praktický a všestranný model, a to především posuvným bočním dveřím v jednom či obou bocích.

Opel Combo Life výrazně rozšiřuje množství bezpečnostních a komfortních prvků a posouvá tak laťku kvality svého segmentu na novou úroveň. Opel reaguje na přání svých zákazníků a zpřístupňuje i high-tech prvky za dostupné ceny nejširším vrstvám zákazníků. Proto Opel Combo Life dostal celou škálou užitečných technologií, které zpříjemňují každodenní jízdy.

Do seznamu inovativních bezpečnostních high-tech prvků patří zejména:

Head-up displej

Protikolizní výstražný systém Forward Collision Alert s rozpoznáváním chodců a funkcí automatického nouzového brzdění Automatic Emergency Braking
Přední kamera Opel Eye

Adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control

Funkce automatického přizpůsobení rychlosti Intelligent Speed Adaptation

Systém rozeznávání únavy Driver Drowsiness Alert

Parkovací manévry s novám Combem Life jsou bezpečnější díky systému ochrany boků Flank Guard, který využívá 12 ultrazvukových senzorů po celém obvodu karoserie a upozorní řidiče na riziko kolize boků vozu s překážkami (sloupy, bariéry, stěny, jiná vozidla). Senzory analyzují vzdálenost od překážky a systém řidiče upozorňuje vizuálně grafikou na obrazovce infotainmentu i akusticky.

Panoramatická couvací kamera má zvětšený úhel záběru na 180 stupňů, takže řidič může např. při couvání vidět z boku se přibližující vozy. Parkování dále ulehčuje parkovací automat Advanced Park Assist nejnovější generace. Ten rozezná vhodné parkovací místo a vůz do něj automaticky zaparkuje. A stejně pak zase vyvede vůz z toho místa ven. V obou případech musí řidič ovládat jen pedály a řadit rychlostní stupně.

Systém regulace trakce IntelliGrip upravuje přenos točivého momentu na přední kola podle nastaveného režimu, přičemž podle potřeby dovolí i jistou míru prokluzu poháněných předních kol.

Zimní jízdy dokáží zpříjemnit vyhřívaný volant s koženým věncem, ,vyhřívaná přední sedadla nebo nezávislé vytápění.

Zákazníci mohou volit ze dvou délek: 4,40 m, nebo o 35 cm delší prodlouženou verzi (4,75 m). Posuvné dveře v pravém boku jsou standardem, na přání mohou být posuvné dveře i v levém boku karoserie. Obě verze mají výšku 1,8 m a jsou k dispozici s pěti či sedmi sedadly.

Standardní verze s pěti sedadly má zavazadlový prostor základního objemu 597 litrů, verze s prodlouženým rozvorem 850 litrů.

Opel Combo Life je ale nejenom prostorným a komfortním rodinným vanem. Stejně dobře dokáže posloužit i jako malá dodávka. Se sklopenými zadními sedadly vzroste objem zavazadlového prostoru standardní verze více než trojnásobně až na 2126 litrů. A prodloužená verze Combo Life poskytuje se sklopenými zadními sedadly maximální prostor pro náklad 2693 litrů.

Sedadla ve druhé řadě jsou u obou délkových verzí na výběr ve dvou provedeních. Zákazníci mohou volit třímístnou lavici, dělenou v poměru 60:40, nebo tři samostatná sedadla, která lze snadno sklopit i ze zavazadlového prostoru .

Oproti jiným vozům z tohoto segmentu má kratší přední převis karoserie a vyšší kapotu. Výrazné lemy blatníků propojené s prahy karoserie zvýrazňují robustnost. Zadní část karoserie má funkční design se zřetelným vertikálním členěním okolo rozměrných dveří zavazadlového prostoru.

Při výběru motorizace budou moci zájemci o model Opel Combo Life volit z řady různých turbodmychadlem přeplňovaných zážehových i vznětových motorů s přímým vstřikováním paliva. Všechny motory kombinují vysoké výkony a příznivou spotřebu paliva. Motory budou propojeny s 5- nebo 6-stupňovými manuálními převodovkami, na přání bude k dispozici i 8-stupňová automatická převodovka, která představuje v tomto segmentu výjimečnou nabídku.


Opel 14.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar