Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Astra VI se představil ve světové premiéře

Opel představil Astru zcela nové (v pořadí už šesté) generace. Jde o další model německé automobilky Opel, který potvrzuje její trend elektrifikace celého portfolia. Hned po otevření objednávkových knih letos na podzim se bude Astra nabízet také jako plug-in hybrid.

A v roce 2023 nabídku doplní bateriemi poháněná Astra-e. Samozřejmě hned od počátku budou moci zákazníci volit z široké palety efektivních zážehových a vznětových motorů. Výkonová škála pohonných jednotek sahá od 81 kW/110 k až po 165 kW/225 k.

Pro německý trh byla již stanovena i základní cena nové Astry – ta startuje na částce 22 465 €. Cena pro tuzemský trh se teprve tvoří a bude oznámena později.

Nová Astra je dlouhá 4374 mm a široká 1860 mm, je tedy delší jenom o 4,0 mm oproti vybíhajícímu modelu. Zato rozvor narostl o zřetelných 13 mm až na 2675 mm, což se projevilo především na prostoru pro nohy vzadu sedících pasažérů. I přes „svalnatý“ design je Astra navýsost praktickým vozem, jehož zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou podlohou nabízí objem až 1250 litrů (při sklopených zadních sedadlech).

Nová Astra je postavena na třetí generaci multi-energetické flexibilní platformy EMP2, která byla upravena konstruktéry Opelu tak, aby jízdní vlastnosti podvozku odpovídaly tradici německé značky. Díky tomu vyniká Astra stabilitou i při dynamické jízdě zatáčkami.

Stejně jako přechozí Astra uvedená na trh v roce 2015 přináší do kompaktní třídy inovace, které zákazníci dříve znali pouze z dražších vozidel vyšších segmentů. Astra dokáže např. proměnit noc ve den: Nejnovější verze adaptivních světlometů Intelli-Lux LED® Pixel pochází přímo z vlajkové lodi Opelu Insignia a se 168 LED elementy jde o špičkovou technologii v kompaktní i střední třídě.

30 let s Opelem Astra: Bestseller a „tvář“ značky
Nová Astra poprvé vystřídala řadu Kadett v roce 1991. Od té doby vyjelo z továren automobilky Opel téměř 15 milionů těchto kompaktních vozů a Astra se stala bestsellerem a ikonou značky.

Šestá generace Astry vyjede letos jako sportovní pětidveřový hatchback, který nabízí více prostoru než jeho předchůdce. Nová Astra byla navržena a vyvinuta přímo v sídle automobilky Opel v německém Rüsselsheimu kde bude výroba zahájena už letos na podzim.Opel 1.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar