Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Astra TwinTop - dva v jednom

Když Opel před časem představil svůj originální kupé-kabriolet Astra TwinTop, vzbudil tento model díky svému elegantnímu designu a promyšlené konstrukci oprávněně mimořádnou pozornost. Nyní Opel zveřejnil jeho cenu, která začíná na 669 900 Kč.

 

Dynamicky stylizovaný čtyřmístný kupé-kabriolet je charakteristický především svojí třídílnou skládací pevnou střechou, která se rozloží nebo složí pouhým stiskem tlačítka za méně než 30 sekund. Tím se z vozu stává automobil pro celoroční provoz a díky prostornému interiéru se vyrovná i s rolí rodinného vozu. Protože jednotlivé sekce skládací střechy jsou menší než u konvenčních kupé-kabrioletů, zabírá složená střecha méně místa a zbývá více prostoru pro cestující i zavazadla.

Při složené střeše má zavazadlový prostor kabrioletu objem 205 litrů. V rozloženém stavu se zvětší objem na 440 litrů. Originálním prvkem je elektricky ovládaný systém „Easy Load", který usnadňuje manipulaci se zavazadly v momentech, kdy je střecha složená v zádi vozu. Stiskem tlačítka se části střechy složené na sobě v zavazadlovém prostoru zvednou asi o 25 cm. Na rozdíl od ostatních kabrioletů s pevnou skládací střechou lze tak do zavazadlového prostoru vkládat zavazadla i při složené střeše. Střechu lze rozložit nebo složit i za jízdy do 30 km/h.

Pro nový model Astra TwinTop jsou připraveny čtyři zážehové pohonné jednotky o výkonech od 77 kW/105 k až po 147 kW/200 k, na příznivce nafty čeká turbodiesel „common-rail" 1.9 CDTI o výkonu 110 kW/150 k. S nejsilnějším zážehovým čtyřválcem 2.0 Turbo o výkonu 147 kW/200 k, dosahuje rychlosti až 237 km/h! Všechny přeplňované motory jsou propojeny se šestistupňovými manuálními převodovkami.

Interaktivní podvozek IDS propůjčuje vozu skvělou stabilitu za všech okolností, sportovnější jízdu dovoluje na přání dodávaný adaptivní interaktivní podvozek IDSPlus s elektronickým systémem průběžné regulace tlumičů CDC. Tlumiče podvozku IDSPlus mění průběžně svoji charakteristiku podle aktuálního stylu jízdy a stavu vozovky. Riziko havárie snižují například protiblokovací systém brzd ABS, stabilizační systém ESPPlus  nebo efektivní posilovač kotoučových brzd.

Astra TwinTop se nabízí ve dvou stupních výbavy. Do bohaté standardní výbavy Enjoy patří komplexní škála bezpečnostních a komfortních prvků, jako jsou např. ochranný systém pro případ převrácení vozu, čelní a boční airbagy, manuální klimatizace, palubní počítač, autorádio s CD přehrávačem a šesti reproduktory, elektrické ovládání bočních oken vpředu i vzadu nebo sportovní sedadla, přední s funkcí „Easy-Entry" usnadňující přístup k zadním sedadlům.

Modely s výbavou Cosmo mají navíc mj. výsuvný systém ochrany pro případ převrácení vozu, který během zlomku sekundy zaregistruje riziko převrácení a dá pokyn k vysunutí pevných vzpěr, ukrytých za zadními sedadly. Nechybí ani dálkové ovládání pevné skládací střechy, grafický palubní info-displej nebo 17" hliníková kola s pneumatikami 215/45 R17.

Nejlevnější verze Enjoy 1.6 stojí 669 000 Kč, nejdražší Cosmo 2.0 Turbo/200 k přijde na 869 900 Kč. Škoda jen, že první modely se dostanou k zákazníkům až po prázdninách, tedy po sezóně kabrioletů.

 

Jindřich Lasík, 25.5.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar