Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Astra Sports Tourer Electric - elektrické kombi

Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září) představí Opel ve světové premiéře mj. model Astra Sports Tourer Electric. A tento pohledný vůz, jedno z vůbec prvních BEV kombi této třídy na trhu, právě vstupuje na první trh.

Novou Astru Sports Tourer Electric je možné v Německu získat na leasing už za 359 € měsíčně, základní ceníková cena pak činí 43 490 € (doporučená cena pro Německo včetně DPH). Základní pětidveřový hatchback Astra Electric má základní německou cenovku 41 990 €, měsíční leasingová splátka činí jen 339 €.


Astra Sports Tourer Electric nabízí užitek i požitek z dlouhých jízd bez zastávek – na jedno nabití ujede až 413 km (dle WLTP). Atraktivní a dynamické BEV kombi přitom váží jen 1760 kilogramů, což je méně než u většiny konkurentů.

Nová Astra Sports Tourer Electric je již ve standardní výbavě vybavena mnoha elektronickými pomocníky a komfortními prvky. Patří mezi ně klimatizace, kompletní LED osvětlení nebo plně digitální kokpit Pure Panel® se dvěma 10-palcovými displeji. Astra Sports Tourer Electric v nejvyšší výbavě GS umocňuje komfort řidiče ergonomickými sportovními sedadly s certifikátem AGR. Systém varování před čelní srážkou obsahuje navíc zařízení pro rozpoznávání dopravních značek a adaptivní tempomat, který dokáže vůz úplně zastavit. Kamera Intelli-Vision se zorným úhlem 360 stupňů zaručuje přehled o celém okolí vozu. Sportovní styling Astry ST Electric ve výbavě GS podtrhují kromě černých krytů vnějších zpětných zrcátek a 18-palcových kol z lehké slitiny i karbonově černá střecha a černé čalounění stropu.


Prostorný společník pro každý den:

Trakční elektromotor má výkon 115 kW/156 k a jeho maximální točivý moment 270 Nm je k dispozici už od prvního sešlápnutí plynového pedálu. Nízká pohotovostní hmotnost kolem 1760 kg přispívá k dynamice jízdy a hospodárnému provozu. A zatímco mnoho jiných konkurenčních elektromobilů má rychlost omezenou na 150 km/h nebo 160 km/h, nová Astra Sports Tourer Electric se dokáže rozjet až na 170 km/h. V závislosti na osobních preferencích si řidič může vybrat jeden ze třech jízdních režimů: Eco, Normal a Sport.

Energie je uložena v kompaktní Li-Ion baterii o kapacitě 54 kWh, která vyniká nízkou hmotností a garantuje dlouhý dojezd a krátkou dobu nabíjení. Astra Sports Tourer dokáže ujet až 413 km (WLTP) bez lokálních emisí, její normovaná energetická spotřeba tedy činí jen 15,0 kWh elektrické energie na 100 km jízdy (WLTP). Účinný systém rekuperačního brzdění zajišťuje rekuperaci energie během jízdy. A pokud je třeba baterii dobít z vnějšího zdroje, znamená to jen krátkou zastávku u dobíjecího stojanu: Na 80 % své kapacity se baterie Astry Sports Tourer Electric nabije u DC nabíječky 100 kW během pouhých cca 30 minut. Kromě toho je plně elektrická Astra Sports Tourer sériově vybavena třífázovou palubní nabíječkou o výkonu 11 kW pro nabíjení z domácí sítě.


Rozměry činí 4,64 x 1,86 x 1,48 m (d x š x v), manipulaci se zavazadly usnadňuje nízko položená hrana zavazadelníku ve výšce jen 60 cm. Trakční baterie je integrována do podlahové struktury, takže neubírá v interiéru místo pro cestující a zavazadla. V základním pětimístném uspořádání nabízí prostor pro zavazadla o objemu 516 litrů, po sklopení zadních sedadel se objem zvětší až na 1553 litrů. Výhodou uložení baterie do podlahy je i nízko položené těžiště, což zvyšuje stabilitu jízdy v zatáčkách.


Intelli-Drive 2.0, Intelli-Lux LED


ve 2.0 integruje řadu elektronických asistentů a poprvé je kombinuje s poloautomatickým systémem jízdy v pruzích a inteligentním adaptivním asistentem. Pokud je zamýšlený jízdní pruh volný, asistent malými pohyby volantu navede Astru Sports Tourer Electric do požadovaného jízdního pruhu. Kromě senzorů využívá systém Intelli-Drive 2.0 také informace z okolních sítí. Komfort a bezpečnost zejména anočních jízdy zvyšují také LED matrixové adaptivní světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light s celkem 168 LED elementy.

Aby Opel zákazníkům usnadnil výběr výbav, připravil pro Astru Sports Tourer Electric praktické sady výbav, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým skupinám klientů. Nabídka sahá od technické sady se světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light, bezdrátovým nabíjením a střešními ližinami až po sadu Comfort s vyhříváním sedadel i volantu nebo s elektrickým posuvným skleněným střešním oknem, vyhřívaným čelním sklem ThermaTec® či bezdotykovým otvíráním víka zavazadlového prostoru.Na českém trhu se BEV modely Astra Electric a Astra Sports Tourer Electric objeví už na podzim tohoto roku.


Opel 4.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar