Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Opel Antara - po modernizaci silnější

Díky výkonnějším motorům, vylepšenému designu a vyššímu komfortu interiéru se Opel Antara stává novým konkurentem v rostoucím segmentu SUV automobilů. Modernizovaná Antara se na tuzemském trhu objeví v březnu příštího roku.

Nejvýznamnější změny se dotkly nabídky motorů. Kompletně přepracované agregáty, které všechny plní limity emisní normy Euro 5, zaručují lepší jízdní výkony při výrazně nižší spotřebě. V zájmu zvýšení účinnosti a dynamiky byly kompletně rekonstruované také obě převodovky – šestistupňová manuální i automatická.
Nejnovějším přírůstkem do nabídky motorů je nový čtyřválcový turbodiesel 2.2 CDTI, který se vyrábí ve dvou výkonových modifikacích. Základní verze o výkonu 120 kW (163 k) poskytuje o 26 kW (36 k) vyšší výkon než předchozí agregát. Silnější verze dosahuje výkonu 135 kW (184 k), což je o 25 kW (34 k) více než doposud.
Antara s motorem o výkonu 120 kW (163 k) je k dispozici buď s pohonem pouze předních kol, nebo všech čtyř kol, a to jak s manuální, tak se šestistupňovou automatickou převodovkou. Silnější motor o výkonu 135 kW (184 k) může být propojený rovněž s manuální nebo automatickou převodovkou, standardně se dodává pouze v kombinaci s pohonem všech čtyř kol.
Vyšší výkon má nyní i zážehový motor – čtyřválec 2.4 nyní disponuje 125 kW (170 k), což je o 22 kW (30 k) více než doposud. Dodává se do modelů s pohonem předních, nebo všech čtyř kol a s manuální, nebo samočinnou převodovkou. Modernizovaný zážehový motor je vybaven variabilním časováním sacích i výfukových ventilů, což optimalizuje průběh výkonu a točivého momentu a zároveň snižuje i spotřebu paliva a emise.
Modernizovaná Antara upoutá novou maskou chladiče, přední mlhovky mají chromovaný rámeček, pozměněný přední nárazník zvyšuje ochranu chodců při kolizi. Modifikovaná koncová skupinová světla a 19“ disky kol z lehké slitiny akcentují robustný image vozu.
Opel vylepšil i bezpečnostní a komfortní prvky, do standardní výbavy patří např. elektrická parkovací brzda, asistenční systém pro rozjezdy do svahu HSA (Hill Start Assist) nebo indikátor optimálního momentu pro přeřazení.


JL, 1.12.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar