Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Agila a další novinky na IAA

Součástí enviromentální strategie značky Opel je představení nízkoemisních modelů ecoFLEX v rámci hromadně vyráběných modelových řad Opel. Tyto modely jsou kombinací hospodárnosti a radosti z jízdy s nízkou spotřebou a sníženými emisemi CO2 .

Prvním modelem je Corsa 1.3 CDTI, která produkuje jen 119 g CO2 na jeden kilometr. Po premiéře na IAA 2007 bude standardně k dispozici v následujícím roce. Dalším alternativním palivem je zemní plyn. Opel v současnosti přímo z výroby nabízí dva modely s tímto obzvlášť ekologickým a ekonomickým způsobem pohonu: Zafira CNG a Combo CNG (Compressed Natural Gas) vykazují spotřebu jen 5,0/4,9 kg zemního plynu na 100 km.

Nová Agila
S pěti dveřmi a pěti sedadly je Agila nejen stejně praktická jako předchůdkyně, kterých se v Evropě prodalo asi 440 000 kusů, ale je mnohem dynamičtější. Nejmenší Opel vstoupí na trh na jaře roku 2008 a vyznačuje se typickými vyváženými liniemi, jemnými křivkami a elegantní boční linií. Cestujícím zůstává příjemně vyvýšená poloha posedu, ale linie střechy se dynamicky svažuje a přechází směrem dozadu v jemný oblouk. Díky tomu se podařilo dosáhnout koeficientu aerodynamického odporu vzduchu Cx 0,35, což je s ohledem na rozměry a proporce vozu dobrá hodnota. Auto do města je nyní o 20 cm delší, o 6 cm širší ale také o 7 cm nižší.
Základním motorem je téměř litrový tříválec se čtyřventilovou technikou rozvodu, o výkonu 48 kW/65 k. Dalším motorem je čtyřválec 1.2 o výkonu 63 kW/86 k, který je poprvé k dispozici s automatickou převodovkou. Nejhospodárnějším motorem modelové řady Agila je turbodiesel 1.3 common-rail s výkonem 55 kW/75 k.

Modelový rok 2008
Opel vstupuje do modelového roku 2008 s mnoha inovacemi a představuje osvěžené modelové portfolio. Mezi nejdůležitější změny patří výrazně vyšší úroveň výbavy pro modely Vectra, Vectra Caravan a Signum. Špičkové motory 206 kW/280 k pro Vectru OPC a Vectru OPC Caravan jsou k dispozici také se šestistupňovou automatickou převodovkou. V modelové řadě Corsa vyplní mezeru mezi verzemi Corsa Sport a Corsa OPC ještě Corsa GSi.

JL, 31.8.2007
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar